| Năpârlici a întrebat:

Help! Chiar ca am nevoie! Fac cojite! Ma refer la cojitele acelea de pe scalp.Cum pot scapa de ele? Am incercat si cu otet si cu usturoi chiar si nu am scapat nici cum de ele. Dau funda numa sa fie un raspuns eficient! Multumesc mult!

9 răspunsuri:
| glamqueen a răspuns:

Incearca Vichy-Dercos - dupa 3 spalari garantat o sa scapi!

| negru30 a răspuns:

Du-te la doctor - ti-am mai spus - nu mai te lua dupa sfaturi de la noi

| Bixu a răspuns:

Depinde ce sampon folosesti eu folosesc head&shoulders si mi s.a facut cateva cojite dar ai putea sa folosesti pantene.Eu folosesc si nu mai jac cojite de la un timp.Bafta!

| caractere a răspuns:

Cauta la farmacii Nizoral!
Nu este bun, ci EXCELENT!
Garantat! Acum multi ani, vecini si prieteni de-ai mei cu probleme mari(coji, matreata abundenta - unii din ei aveau si parul lung, deh...) au scapat de ele in doua - trei saptamani(dupa primele doua spalari s-au vazut imbunatatiri). Aveam si eu matreata la acea vreme(nu ca altii, dar aveam), am folosit dupa(na, nu aveam incredere, ca incercasem toti tot felul de produse), samponul recomandat de ei si am avut succes si eu cu el. Doar ca parul in aceasta perioada se ingrasa mai rapid. Ulterior am recomandat tuturor pe care ii auzeam de probleme(mai ales coji si matreata abundenta), deoarece am vazut ca a functionat in toate cazurile(si nu au fost putine).
Succes!

P.S. Sa ma anunti daca a functionat si la tinewinking

| ManKind a răspuns:

Incearca sa schimbi samponul. Poate el este devine. Sau spala-te mai des pe cap

| BiaBiencuzza a răspuns:

:d si fratele meu avea probleme din astea dar cand era bebel decie simplu cnf faci baitza te dai cu ulei de baie pe scalp cu parul umed si il lasi putin iar in timp de 5 minute cojiile se umfla si daca dai cu pieptanu cu dinti deside preferinta se iau repeta de maxim 2 ori asta la o baie tongue fratele meu a scapat... fundita?

| Năpârlici explică (pentru BiaBiencuzza):

Pai asta se face la bebelusi, eu am parul destul de lung si nu cred ca as putea face chiar asa happy Oricum mersi de sfat!

| BiaBiencuzza a răspuns (pentru Năpârlici):

Merge si la oamnei mariwinking

| alya26 a răspuns:

Iti spun ceva sigur si eu am avut este un sampon special care te poti duce la farmacie si ceri un sampon pentru ce ai nevoie si ti-l va da. cu toate ca este o sticluta foarte mica nu este un pret pre bun happy