| LOoPy a întrebat:

HELP! :-s sunt obsedata de oglinda! nu stiu ce sa mai fac... tot timpul ma uit la fata mea si observ pana si cel mai mic cosulet. si de fiecare data umblu la fata si se inroseste locul respectiv. si e foarte aiurea ca am semne de la atata "scobit" straight facestraight facestraight face plus ca imi mai apar cosuri mai nasoale si spatele e plin de ele. nu inteleg de ce. eu nu mananc cipsuri sau alte chestii de genul si nici nu beau sucuri. straight face nu inteleg de ce am tot felul de eruptii pe piept, pe maini si pe spate. e ciudat. plus ca m.am dat cu toate chestiile pe fata si totusi inca mai am cateva cosuri si pete rosii crying banane am incercat, morcovi, portocale, masline, miere, lamai, bicarbonat, castraveti, crema de galbenele, creme nivea, dove etc straight face SIMT CA O IAU RAZNA! nu inteleg care ar fi cauza si nici nu am destui bani pentru un dermatolog. stie cineva vreo solutie? si pentru obsesia mea cu privitul in oglinda ( pierd cam 3-4 ore ). fara creme dintrastea de pe la farmacii sau care sa le cumpar de pe net. daca stiti ceva natural oricum :-s si care poate fi preparat acasa... straight face multumesc! happy

5 răspunsuri:
| elena4ever a răspuns:

Ascude toate oglinzile si strange bani si du-te la dermatolog si vezi ce zice.

| Kandy17 a răspuns:

Eu pentru cosuri am folosit intr-un timp lamaie, adica sucul din ea, insa te cam ustura fata, si daca ai tenul sensibil se usuca foarte tare.Ai incercat masca de argila? nu este foarte scumpa, si in multe cazuri a dat rezultate, e usor de preparat / aplicat / scapat de eabig grin

| dydydydy a răspuns:

Deci. nu mai fi asa obsedata incearca si fi mai kalma astea sunt de la bupertate crede-ma ca si eu sunt la fel ca tine imi vine sa zgarm toata ziua si chestia asta cu netu si cu farmaciile nu mai comandta tot felul de porcari fiindca acum e pubertatea asta... eu am incercat. un tratament. si mi-a mers au mai disparut.se numeste Zineryt. al cumperi de la farmacie. timp de o luna ati dispar si faza cu fondu de tenn. sa nu-ti mai dai chiar daca ti le usuca faci o mare prostie. eu am fost la doctor. din asta special si mia explicat ca nu e bine. sper sa te fi ajutat sfatul meu

| Ionella_3233 a răspuns:

Ceai de mușețel! funcționează. Il faci il lasi sa se raceasca iar apoi te speli cu el pe fata!

| glamvintage a răspuns:

Ai grija sa nu dai in sindromul dismorfic. cea mai buna treaba ar fi sa iti cauti preocupari diverse: mers la sala, la biblioteca, plimbari prin oras asa incat sa iti distragi atentia de la oglinda1