| Clauudia23 a întrebat:

Hey!
Ajutati-ma va rog. Am parul aproape pana la umeri. Chiar nu stiu ce coafuri sa imi fac la scoala. Cateodata imi faceam un coc cu fire rebele ori mi-l intindeam cu placa si il lasam pe spate sau mi-l faceam coada impletita spic.
Chiar nu stiu cum sa imi mai fac aparul. Va rog ajutati-ma.
Funda`! big grin

4 răspunsuri:
| Biia14 a răspuns:

Eu imi iau cateva fire din fata si le rasucesc si le asez deasupra urechilor. Imi fac o codita mica impletita intr-o parte si parul desfacut, o coada neimpletita intr-o parte si lasi cateva fire pentru una mica impletita pe care ti-o aduci in fata pe un umar! Bafta si ai grija de tine :*! Funda?

| Lola1iulie a răspuns:

Buna...poti sa-l lasy simplu pe spate sau faci doua cozi[ una care sa prinda bretonu(daca ai) si din parti cateva fire de par(faci coada) si mai jos (cu restul de par) +(coada de sus) zi mai faci alta coada(jos) sau te poate ajuta http://www.divahair.ro/......n_tendinte are si acolo[scolaresc] sau http://www.divahair.ro/......coala,sper ca ti-am fost de folos:*

| Madalina_6334 a răspuns:

Cauta si tu tutoriale pe youtube.

| lavi_3729 a răspuns:

Cum crezi ca te simti cel mai binewinking
La scoala, nu trebuie sa-ti faci coafuri sofisticate... e cel mai bine sa-l lasi liber...sau cum crezi ca iti va sta cel mai bine si cum va rezistawinking succes