| LegendaryXxX a întrebat:

Hey! Am nevoie de putin ajutor... Daca tot a venit zapada, maineam planuit sa ies cu prietenii la zapada si nu stiu ce as putea face sa imi protejez fata si parul contra frigului. Stiu ca cel mai bine mi-as proteja fata daca mi-as pune masca de schi, dar nu am asa ca m-am gandit sa o hidratez intesc ca sa nu o afecteze asa de tare si la fel si cu parul. Aveti nisste sfaturi sa imi dati?

6 răspunsuri:
| AnnaaaMaria a răspuns:

Cred că aici îți pot da eu un sfat. Eu am tenul extrem de uscat, iar iarna dacă dau de frig și nu am „masca" la mine ajung acasă cu fața descuamată ca o scoarță de copac laughing) îmi hidratez tenul bine, aștept să intre crema în piele și îmi aplic fond de ten... altfel nu am șanse. Pentru păr, ca să-l protejezi poți aplica ulei, dar nu știu dacă vrei asta pentru că va da acel aspect de păr neîngrijit. Prinde-ți părul și poartă o căciulă mai lărguță în partea de sus ca să nu te incomodeze. Pupici și distracție plăcută

| BlaaBlaa a răspuns:

Hidrateaza-ti intens fata cu o crema pentru ten uscat si parul dati-l cu balsam sau masca si dupa ce te usti cu protectie termica si dupa iti poti lua o caciula si iti pui si gluga

| Marryisdreaming a răspuns:

Ai putea incerca, daca ai sa porti haine speciale pentru schi cum ar fi bluza care se ia pe dedesubt la geaca, i-am spus asa fiindca am lapsus acum. Sper ca am putut fi de ajutor

| Anduutzika a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu iesi din casa pe vremea asta...

| Rusu_Stefan_1989 a răspuns:

Ai auzit de fular si fes?

| Marian_Voicu_1995 a răspuns:

Taiel pe tot