| BlackBVB a întrebat:

Hey!
Am si eu o problema.Sunt vocalista unei trupe si imi tot bierd vocea, ragusesc, pot sa cant da ma deranjeaza si uneori sar peste note sau falsez din aceasta cauza si pe deasupra e si ff chinuitorcrying
Sfaturi ceva?
Mlt frumos

Răspuns Câştigător
| mya_9542 a răspuns:

Contacteazama la mya_laur@yahoo.com siti spun eu

7 răspunsuri:
| Mentaaaaa a răspuns:

Mananca lamaie si exerseaza cat mai mult pentru ca asa se dilateaza corzile vocale si vei putea urca. Incearca sa urci cat mai sus chiar daca la inceput va suna fals sigur cu (,) cat canti mai mult vei reusi! Succes in cariera happy

| BloodMagickNecromance a răspuns:

Daca iti pierzi vocea si ragusesti, atunci incearca ca mai reduci din inghetata, apa rece (sau orice altceva e rece), si tigari (doar daca fumezi).

| pinkflower a răspuns:

Te fortezi prea mult sa canti si daca incepi sa cnati foarte mult, ragusesti. Este normal.

Las-o mai moale si incetisorvei canta tot mai mult pana te vei obisnui.

| Nickname1890 a răspuns:

Ai avut vreun profesor de canto? Sau ai invatat singura? Daca nu ai avut iti sugerez sa-ti gasesti un profesor. Sa fii solista in o formatie si sa duci concerte de o ora + n ore de repetitii este obositor pentru corzile vocale mai ales daca nu ai o tehnica corecta iar in timp iti poti pierde vocea (nu e de gluma). Te va ajuta foarte mult atat cu exercitii pentru imbunatatirea performantei cat si cu privire la tehnica de cantat pentru a nu a mai avea probleme cu corzile vocale.

Iti doresc mult succes big grin

| katalyn_4878 a răspuns:

Buna! In primul rand te felicit pentru ca esti vocalista unei trupe...si yoo voi fii...dar se mai kauta inca membrii la aceasta trupabig grinwinkingSi in al 2'lea rand.Iti zic yoo.incearca siropul de tuse
"Plantusin Sirop - Miere, Propolis si Vitamina C".L'am incercat si yoo si a functionatwinking
Funda?puppy dog eyes

| skepsys82 a răspuns:

Buna. scrie-mi la insectpoliticshit arond yahoo.com. cautam vocalista. mersi.

| skepsys82 a răspuns:

Buna. scrie-mi la insectpoliticshit arond yahoo.com. cautam vocalista (bucuresti). mersi