| MirunaMirunaMirunaMirunaaa a întrebat:

Hey! As vrea sa slabesc si eu ca tot a venit vara.

Bun, deci nu stiu ce dieta sa aleg ca sa slabesc mai repede.

Deci eu vreau sa slabesc la burta, adica sa mi se duca burta.

Pana acum am mancat un mar.Ce dieta m-ar ajuta mai mult?

1. ziua 1:supa de varza+fructe; ziua 2:supa de varza + legume, etc, etc

2'. ziua 1: fructe; ziua 2:legume; ziua 3:lactate...

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu-i nevoie sa alegi nici o dieta.
Scoti din alimentatie grasimile,dulciurile,prajelile,deci incerci sa nu faci excese,tot ce este in exces, dauneaza.
Daca mananci mancare de tip fast-food, ar trebui sa renunti la ea, la bauturile acidulate.
Mananca fructe, legume proaspete.
Si nu uita ca miscarea e foarte importanta pentru sanatatea ta.
Te pup!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să mănânci (nu există diete minune), combină corect alimentele și practică un sport de masă/exerciții fizice zilnice pentru arderea caloriilor.
Nu uita de hidratare, pune o jumătate de lămâie într-un litru de apă fiartă, bei mai cald (nu fierbinte), ajută la accelerarea metabolismului.
Pa, pa.

| HELBINSKI a răspuns:

Pot să îți zic eu o dietă făcută de mine, care e foarte eficienta si dureaza o saptamană.

Ziua 1: Mic dejun: un pahar cu lapte + un covrig sau 1-2 fructe.
Pranz: Un bol mic de supă, ciorbă, sau o salată de roșii (fără carne).
Cină : Un bol de lapte cu cereale. Nu manca mai tarziu de ora 8.

Intre mese poti manca un fruct, sau un iaurt mic.

Ziua 2: Mic dejun: la fel ca ziua 1
Pranz: cartofi fierti, la cuptor cu peste sau ce ai mancat la ziua 1
Cina: un mar.
La fel, intre mese mananca fructe!

Ziua 3 : Identica cu ziua 1
Ziua 4 : Identica cu ziua 1
Ziua 5: Identica cu ziua 2
Ziua 6: Mic dejun: lapte cu fulgi (fara zahar)
Pranz: salata, legume.
Cina: o supa, ciorba.
Ziua 7: Identica cu ziua 2.

In fiecare zi, dimineata, fa 20 genoflexiuni, 10 flotari, 25 abdomene. Poti sa ''topai'' prin casa, e eficient.
BAFTA! :*

| FlorenceVi a răspuns:

Trebuia sa te gandesti la asta acum 9 luni.

| ZeHelp a răspuns:

Spune-ne si varsta pentru a iti putea oferi un raspuns cat mai potrivit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DUKAN!
cea mai buna dieta

| Meowww a răspuns:

Pe langa dieta, trebuie sa faci miscare.