| ana1626 a întrebat:

Hey! as vrea sa va intreb daca stiti niste tratamente sau ceva care sa fi incercat si sa functioneze sa nu mi se mai indoaie unghiile si sa mi se rupa daca le las mari.Va rog sa imi raspundeti! Fundita+vot, iar la ceilalti vot.

Răspuns Câştigător
| IulianaRC a răspuns:

Buna.freaca unghiile cu partea alba a cojii de portocala sau da-le cu ulei de ricin (de la farmacie sau plafar, costa maxim 5 lei), caesta intareste unghiile si previne exfolierea lor.

4 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Lipsa calciu Ia calciu si tine-le mereu cu oja buna pe ele Se vor intari

| Loveeeeeeeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Da, este ceva ce folosesc, si chiar merge. Zeama de lamaie.
Incearca sa folosesti timp de 10 zile, seara, intr'un vas stoarce putina lamaie, si stai zece minute cu degetele in ea, efectul se va simtii imediat, dar fa asta timp de 10 zile ca sa dureze. A si dpa ce stai cu degetele in zeama, nu te sterge, astepta sa se usuce, si lasa'le peste noapte asa. Am auzit ca merge si cu ulei de masline, dar nu am incercat. Multa bafta, sper ca te'am ajutat. :*

| briquette a răspuns:

Si eu aveam problema asta si am inceput sa folosesc ulei de ricin de 2 ori pe saptamana si le dau mereu cu intaritor de unghii este exact ca lacul si acum sunt multumita :*
incearca si tu. bafta!

| GaBrYeLa18 a răspuns:

Buna! ai putea sa-ti cumperi intaritor de unghi care se aplica la fel ca si oja si are aspectul lacului de unghi. Sper sa-ti fie de folos.