| Bebiitzsa a întrebat:

Hey buna.as vrea sa ma ajutati.Cum sa ma machiez daca am tenul alb ochii verzi frunte lata par mediu si buzele nu prea mari?batting eyelashesFUNDA:X

Răspuns Câştigător
| Hedy a răspuns:

BUNAA:O3
sOO.
1.daca ai tenul alb trebuie sa te dai cu fond de ten sau pudra plus blush uniform si calumea.
2. ochii verzii se potrivesc in machiaj cel mai bine cu culorile roz si mov pun culoarea ff bine in evidenta.(asta pe pleoapa)Iar pe arcada,adica stii tu sub sprancene, deasupra culorii de pe pleoape cu alb, roz sau argintiu.Nu uita de rimel!
3. Daca nu ai buzele prea mari, nu te ingrijora le poti face sa arate super daca dupa cei te dai cu strugurel apoi cu un strat ff generos de luciiu accentuezi forma de "M" din centrul buzei superioare cu un creion de buze rosu sau rozbig grin
cu parul.hmm. daca ai fruntea lata lasa-ti un breton de ala frumos,, si indreapta te :X
creata nu ti ar sta bine
sper ca te am helpuit:*

4 răspunsuri:
| Carla_2571 a răspuns:

Buna! Uite aici niste imagini:
1.http://www.google.ro/......tp?/imgres
Asta ar fi pentru seara
2.http://www.google.ro/......tp?/imgres
Acesta pentru zi
Seara machiajul trebuie sa fie mai colorat, extravagant, daca ai tenul alb par brunet si ochi verzi trebuie rujul sau luciul sa fie rosu la ochi poti alege mai multe culori depinde.(maro, verde, alb gri)(nu roz, albastru sau rosu)
Ziua foloseste un luciu sau un luciu de culoarea buzelor si un machiaj natural.

| Liniuta a răspuns:

Fond de ten-f.f. putin inchis fata de tenul tau
Pudra, corector etc.
Ochi-> Make-up verde (deschis in coltul dinspre nas si inchis in partea cealalta; d ), tus, mascara

Buze-> ruj nud si gloss

| YukikoMaya a răspuns:

Culori cred ca ti-ar sta bine mov in combinatie cu roz
cu tus si creion
si rimel
si poate si un luciu de buze
ruj daca vrei sa fie cat mai naturala culoareahappy

| DaDaDa a răspuns:

Pee.pee dati cu gri pe la ochii, buzele rozzlove struck si dati cu creion alb.vei arata cool.[scuze pentru greselii cu dati:,, da-ti, dar ma grabesc si de aceea scriu asa.] fundaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa