| anonim_4396 a întrebat:

Hey... cam intr-o luna merg la mare si am vergeturi, in special pe sani si partea superioara a picioarelor. cum pot scapa de ele rapid si nu cu creme

5 răspunsuri:
| Pearl01 a răspuns:

Hello! Hai sa fim logici si sa gandim logic sa ne dam seama ca 1 luna e prea putin pentru a rezolva niste probleme mai "profunde". Atat vergeturile cat si celulita sunt niste "batai de cap" care nu se rezolva cu una, cu doua. Iti dai seama ca toata lumea cand merge la mare(sau altundeva) vrea sa arate perfect, insa perfectiunea nu exista...asa ca numai daca ai bani(mai multi) te poti duce la saloane profesioniste unde au aparatura moderna, insa nu stiu daca intr-o luna te poate scapa de ele. Sa stii ca cremele bune(de la anumite firme) sunt eficiente daca sunt folosite adecvat...si cred ca vergeturile sunt mai greu de tratat decat celulita. Asa ca, ai putea merge la solar sa le mai ascunzi putin(desi tot se vad, acum depinde de cat de avansate sunt vergeturile si de cand le ai) sau sa-ti iei un costum de baie sa le mai ascunda. E greu intr-o luna, insa daca vrei sa fii mai ok vara viitoare, incepe din iarna tratamentul impotriva vergeturilor, celulitei etc. Poti merge si la un doctor sa vezi in ce stare sunt si ce tratament iti recomanda.

| Farmec a răspuns:

It recomandam sa incerci crema restructuranta antivergeturi din gama Gerovital Plant (http://farmec.ro/......l)leiurile naturale de Avocado şi Soia previn procesele de îmbătrânire prematură a pielii, cresc elasticitatea, supleţea şi gradul de hidratare al pielii lăsând o senzaţie plăcută de catifelare şi confort. Extractul organic de Floare de Colţ, alături de Vitaminele A si E protejează fibrele de elastină şi colagen.Se aplică pe picioare, abdomen şi braţe masându-se cu fermitate până la completa absorbţie în piele.

| Antonica a răspuns:

Cati ani ai?

| Emy2 a răspuns:

Am o crema pe nume,, Rejene,, eu nu m-am dat cu ea dar pe mama a ajutat-o. Rezultate chiar vizibile.Am spus ca sa stii, poate te razgandesti si apelezi la o crema...Scuze daca a deranjat raspunsul.