| Laleh a întrebat:

Hey,ce pot sa fac ca sa-mi inalbesc dintii mai rapid,mi-i spal in fiecare zi,dar oricum, stiti vreun remediu? cu ce pot sa mii mai spal sa fie albi?!

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Spală-te cu bicarbonat de sodiu alimentar apoi fără să căteşti gura continui cu pasta de dinţi.Asta din 2 în 2 zile. După 1 săptămână se văd rezultatele.

| gebeleizis a răspuns:

Mananca merehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa pui bicarbonat de sodiu alimentar sau sare pe periuta de dinti.happy

| Dianatips a răspuns:

Mie toate trucurile astea mi se par fara sens big grin
Iti spun o metoda sigura (desi vei auzi o gramada de pareri pro si contra) dar iti spun din proprie experienta ca pe mine nu m-a afectat cu nimic.
Poti sa iti comanzi pasta de dinti Crest (firma americana) iar in 14 zile cel mult vei observa un rezultat fascinant sau mai rapide sunt benzile de albit dintii Crest Whitestrips. Se pune o banda sus, una jos si stai o jumatate de ora cu ele (depinde ce fel de benzi cumperi, sunt si pe care trebuie sa le ti doar 5 minute dar alea contin mai mult peroxid ceea ce nu e tocmai ok, cele pe care trebuie sa le ti o jumatate de ora contin 6% peroxid) costa in jur de 150-200 de lei dar isi merita toti banii iar un mic efort pentru un rezultat care dureaza 6 luni/un an, depinde de persoana eu zic ca merita si ca nu e un pret exagerat happy

Cauta pe okazii Crest Whitestrips (ti-as da eu link-ul daca ar merge minunatul site si n-ar fi suprapopulat).
Daca ai intrebari sau nelamuriri nu ezita sa ma contactezi big grin
Sper ca ti-am fost de ajutor

| mady04 a răspuns:

Stiu eu...bicarbonat de sodiu cu lamaie:p

| Pubbels a răspuns:

Incearca Cu Elgydium Whitening happy La mine a mers.