| loveanime059 a întrebat:

Hey, ce sampon pentru parul gras credeti ca este mai bun si imi recomandati? dau funda tongue

9 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Eu iti recomand Garnier cu aloe vera, nu este pentu par gras dar face minuni. Mie in fiecare primavara mi se ingrasa foarte tare parul insa folosesc acest sampon si in maxim 2 saptamani problema dispare.

| vanny2000 a răspuns:

Iti voi da o reteta care m-a scapat de aceeasi problema.Acum sunt extrem de multumita.Fierbi o cana de bere, pana scade la 1/4 din cantitate.Lasi sa se raceasca, apoi o amesteci cu o lingura de sampon de plante de la farmacie, preferabil de urzica.Te speli ca de obicei, dar fara a mai folosi balsam de par, deoarece berea actioneaza ca un balsam.Vei observa in scurt timp, ca parul nu se va mai ingrasa la fel de repede, si in plus are o stralucire pe care o vor observa cei din jurul tau.Eu sunt intrebata foarte des daca m-am vopsit de curand, si cand le spun ca nu m-am mai vopsit de 3 luni nu le vine sa creada! Sper sa-ti fie de folos reteta mea miraculoasa!

Si daca preferi sa folosesti un sampon in loc de reteta de mai sus, iti recomand Elseve Nutri Glos varianta cu Citrus pentru par gras.

Sper ca te-am ajutat! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
VICHY DERCOS SAMPON SEBOCORECTOR, este foarte eficient dar puţin mai scump 42.59 lei.
Te pup!

| WhatDăFack a răspuns:

Garnier cu aloe vera.big grin

| silvius162003 a răspuns:

Buna,

Eu folosesc Satinique
http://www.amway.ro/product/8854,satinique-purifying-hair-cleanser
Pentru mai multe detalii imi poti scrie pe skype: silviu_office

| Culita_Daniel_1998 a răspuns:

Eu recomand GARNIER pentru par gras

| xXCutiePieXx a răspuns:

Am exact aceeasi problema.Eu foloseam Head &Shoulders pentru parul gras.Acum il folosesc pe cel cu mere.Dar trebuie sa te speli mai des, pentru ca parul tau sa fi mai frumos. happy

| RoirraaaW95 a răspuns:

Buna. Incearca de la Garnier. In general sampoanele cu citrice sunt indicate pentru parul gras. :*

| Manyah a răspuns:

Si eu am aceeasi problema, insa mi-am rezolvat-o cu sampoanele pe baza de argila. Am folosit pana acum Ducray si Cattier, dar asta nu inseamna ca la 4 zile nu trebuie sa il spal. Ideea este sa rezisti primele dati si, dupa, parul se va obisnui cu noul regim.