| deearrr a întrebat:

Hey! cine ma poate ajuta cu un sfat util,rapid si foarte eficient?! saptamana viitoare vine iubitul meu acasa, de obicei nu am mari probleme cu cusurile(in sensul ca nu am ten acneic sau prea gras), am 18 ani si totusi inca imi apar si in anumite perioade imi apar mai multe,insa acum nu stiu cum sa scap de ele pana saptamana viitoare,vreau sa am un ten netedcrying dati un sfat pentru o perioada relativ scurta de timp nu ce as putea sa fac pentru o perioada mai lunga, si mi-as dori o persoana care a experimentat o metoda nu doar din auzite, pls! DAU FUNDITA!:*

Răspuns Câştigător
| bluestar23 a răspuns:

Buna, eu am un baton corector de la Oriflame special pentru cosuri (jumatate baton corector jumatate tratament din ceva plante) e foarte bun, iti usuca cosurile si se duc in 2-3 zile. Daca nu ai bani momentan sau nu gasesti, fa-ti o masca naturala cu miere galbenus sau care e potrivita pentru tenul tau (gasesti astfel de retete naturiste pe site-uri specializate). A da, si usor cu ciocolata zilele astea pentru ca si ciocolata iti poate provoca cosuri (mai erau cateva alimente de genul dar nu imi mai aduc aminte exact care). Sper ca iti vor fi de folos sfaturile mele. Distractie placuta cu iubitul tau!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este de natură hormonală și nu ai ce le face!
Și... prietenul este perfect?
Pa, pa.

| Ceriik a răspuns:

Nu mai manca ciocolata, sa vezi ce dispar cosurile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imediat ar fi Zineryt, e pe baza de alcool si usuca tot ce prinde, dupa ai nevoie de o hidratare cu sfintenie daca vrei sa te si machezi.
Pe termen lung Ivatherm Akne-syt sau LRP Effaclar Duo, cel din urma nu are alcool si nu l-am incercat dar ma tenteaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Aplica pe fata o masca cu miere o data sau de doua ori pe saptamana. Mierea de albine are proprietati antibacteriene, astfel incat este excelenta pentru dezinfectarea si vindecarea petelor rosii minore. In plus, mai are o mare calitate: actioneaza cu delicatete asupra pielii sensibile.
Te pup!