| AduMrr a întrebat:

Hey :*. Cum as putea sa ma machiez pentru o nunta daca rochia mea este galbena?

14 răspunsuri:
| ionutzz01 a răspuns:

Depinde ce culoare mai are rochia in ea, sau de accesorii big grin

| ღSupradozaDeViseღ a răspuns:

Poti folosi galben, bej, alb, negru si desigur cum a spus si ionut depinde si de accesorii, totusi si ele ar trebui sa fie de o culoare apropiata rochiei sau alb/negru.

| ViolentDemise a răspuns:

Eu as zice smookey eyes http://www.nikla.net/uploadimages/hVc_6ruHHqs.jpg. si un luciu de buze de culoare crem perla. un blush discret, rosu sau auriu depinde de culoarea tenului. :* numai bine

| mixxjim a răspuns:

Cu negru si cu gri/argintiu, cu un verde pal/kaki sau bej/culoarea pielii, depinde si de culoarea ochilor si a parului, dar cu un gri cred ca ar merge destul de bine oricum. cu culori prea colorate nu poti sa dai, rochia fiind o culoare asa de "colorata", ca risti sa pari "cotofana", daca intelegi ce vreau sa spun :) uite vreo 2-3 idei mai jos, distractie placuta!

http://www.maxine.ro/......10689.html

http://www.maxine.ro/......10946.html

http://www.karena.ro/......na-paiete/

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Depinde si de varsta
si culoarea ochilor
pentru ca exista o diferenta intre un machiaj de 30 de ani si un machiaj de 15 ani.
trebuie sa puna in evidenta anumite lucrurihappy
dar merge auriu,
combinatia de grii cu auriu, si chiar se poarta si mi se pare usor de facut.ca un smokey eyes.
sau un portocaliu piersica...
si daca nu, ceva simplu, tus, sau creion pe sus, ca eyeliner.

| 拉维尼亚 a răspuns:

Cu mov (sunt culori complementare), cu negru (negrul se asorteaza cu orice), galben sau portocaliu

| StephyMonster a răspuns:

Dacă e galbenă simplă, poți să te faci cu galben dar nu foarte strident dacă ai mai puțin de 15-16 ani iar la colțuri dă-ți cu portocaliu strident, apoi ia o perie mai groasă și întinde-l frumos pe tot colțul.Umpic mai jos de sprânceană dă-ți cu alb. Apoi cu creion negru dacă vrei și rimel.Să nu te faci foarte strident!

| onlychangeforlove a răspuns:

Conteaza foarte mult si culoarea ochilor. oricum se poarta contrastele vara asta..rochia fiind galbena nu ai cum sa te machiezi in tonuri de galben auriu sau oranj..ari fi prea mult..incearca un machiaj destul de light, cu umbre sau poate un smokey eyes..eu una as folosi in violet in mai multe tonuri.dar cum ti-am zis conteaza foarte mult si culoarea ochilor.

| AngelPunk a răspuns:

Eu m-as machia cu mov, sunt culori complementare si arata bine in combinatie cu galben.dar poti si cu auriu, galben sau portocaliu.

| mixxjim a răspuns:

Deci pina la urma cu ce-ti place tie si cu ce-ti sta bine, dupa cum vezi pare sa mearga orice laughing

| izabelalessia a răspuns:

Poti sa iti faci un machiaj cu galben si verde daca ai ochii caprui verdele tii pune in evidenta.sau pentru un machiaj mai indraznet iti recomand galben si negru.pt ochii albastri.