| BabyBoo a întrebat:

Hey! Cum imi pot evidentia prin machiaj ochii albastri? Sunt blonda si am tenul mai deschis. fundita:*

Răspuns Câştigător
| Caty_9264 a răspuns:

Creionul si rimelul negru cred ca te vor ajuta. Daca ai ochi albastri cele mai indicate culori pentru tine sunt cele din gama naturala: maro, bej, auriu sau crem. Ei mai pot fi pusi in evidenta si cu ajutorul nuantelor mate sau metalizate de gri, argintiu, mov, lila, pruna sau violet. Bafta!

7 răspunsuri:
| Petronela a răspuns:

Buna! Cu ajutorul creionului si rimelului negru.

| catty443 a răspuns:

Rimel, creion de ochii, sunt multe moduri. thinking de obicei creionul, incearca si vezi cum iti sta mai binewinking

| yoni a răspuns:

Si eu am ten deschis si ochi albastri :X date cu creion de ochi :*

| Vero1996 a răspuns:

Si eu tot ochii albastri am. Am citit intr'o revista ca ochii albastri sunt bine evidentiati cu creionul si rimelul negru. La mine merge.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti blonda si ai tenul deschis, nimic nu-ti va pune mai bine in evidenta ochii decat un contur negru si rimel(tot negru). La ocazii mai speciale, pe langa conturul negru, mai poti sa te machiezi si cu diferite nuante de gri(griul vine foarte frumos la ochii albastri), pe care le poti combina cu diferite nuante de albastru.

| BabyBoo explică:

Va multzu :*