| ღβ3b3LuSa a întrebat:

Hey! Cum sa imi fac parul la scoala si nu neaparat dar in general, vreau ceva simplu dar elegant, ceva frumos? Promit ca

4 răspunsuri:
| andreutzza04 a răspuns:

Am cateva idei pentru tine:)
1. poti sa iti indrepti parul pur si simplu- este o coafura foarte eleganta...dar cam oricine o are
2. poti sa iti faci cateva bucle cu placa sau ondulatorul si dai cu putin fixativ ca sa reziste
3. iar daca ai o zi proasta in care parul sta in toate directiile pur si simplu il prinz in coc.
http://www.youtube.com/watch?v=w74e5aXrFs4

| Șosețică a răspuns:

Pai impleteste intr'o codita subtire una dintre suvitele de langa ochi daca ai inteles...cam asa dar impletit nu cu ate cum are aia http://www.google.ro/......tp?/imgres
apoi doua codite jos ar fi ideal
eventual un coc iar prins in par o clema haioasa :P...
cam atat bye :P

| Cosmina_4129 a răspuns:

Pai poti sa ti-l lasi desprins si sa ti-l prinzi cu o clamitza intr-o parte, prinde-ti o coada si in fata iti impletesti o coditza si tot asa o prinzi intr-o partebig grinsunt multe modalitatzihappy

| Bailey a răspuns:

1. poti sa iti indrepti parul cu placa si sa iti pui un accesoriu dragut in par de exemplu o floare sa o bentita.
2. sa il faci in niste bucle lejere
3. sa iti iei jumatate de par si sa o prinzi cu o clema la spate si sa iti laisi bretonul.
4. iti ondulezi parul si il prinzi intr-o pare cu o clemuta
5 ti-l prinzi in coada cu bretonul tapat
6 iti faci un coc simplu...
7 sau iti indrepti parul si iti iei bretonul si il tapeziwinking
cam atat nu mai am idei...laughing fundita plzz happyhappy:X:X