| W a întrebat:

Hey ^^! Eu am o problema :]. As vrea sa-mi fac parul drept. Acum il am putin ondulat. Daca putetii sa-mi dati solutii pentru aceata problema :[. As vrea fara placa si fara solutia: sa-l las sa se usuce singur ^_^.

funda

Răspuns Câştigător
| LOry_9445 a răspuns:

Si eu pot spune ca am aceeasi "problema".
nu e chiar o problema... multe fete ar vrea sa aiba parul nostru, asa un pic ondulat. si eu, intr-un timp, gandeam la fel, si foloseam balsam pentru par drept, dar si placa.
oricum, dupa parerile a mai multor baieti, am constatat ca le place mai mult un par cu volum, liber, usor ondulat, decat unul drept si ars (pentru ca dupa un timp asa va fi de la atata intins cu placa) care oricum te face sa pari fake.
si un alt avantaj la parul ondulat, eu cred ca incadreaza mai bine fata, indiferent de forma ei, pe cand un par lipit de cap ti-o poate alungi.
sper sa iti fie de folos ceea ce ti-am scris.

5 răspunsuri:
| Byanky13 a răspuns:

Buna y tongue heh

si eu am parul cret nu putin ondulat. deci. mor mor mor deabinelea sad
am avut intr-un timp intentia si inca o mai am de imi face permanent drept. dar exista multe riscuri iti poate ardea parul asa am auzit. pai poti sa-ti iei feon cu perie rotativa... si nu-ti arde parul... dar iti dai seama ca e aproape ca placa. eu una chiar vreau sa-mi iau pentru ca e f. bun incearca si nu o sa regreti tongue pupikyy

| madalinutza a răspuns:

Buna
exista la avon ceva balsam care iti indreapta parul
e un tub portocaliu, acum a aparut
ti-l masezi bine pe tot parul si ti-l usucihappy

| anonim_4453 a răspuns:

Nu cred ca se face de la sine drept, fara sa folosesti mai ales placa. La mine parul tot e asa, nici drept si nici tare ondulat, de aceea dupa ce ma spal pe cap il las asa sa se usuce, pieptanindu-l cit mai des si important este sa nu folosecti vreo coarda pentru al prinde strins (daca parul e lung), dar sa-l prinzi cu ceva tare usor, sa nu-l forteze... si inca ceva, poti folosi un balsam de par, sau sampon care sint special pentru indreptarea parului, eu inainte aveam un balsam, nu mai tin minte cum se numea, dar avea un efect spectaculos, toti ma intrebam ce-i faceam parului, ca arata asa frumos si in plus dupa ce spalam parul avea un miros tare-tare splendid, ca prietenul meu era inebunit dupa acel miros... Asa ca iti recomand sa-ti gasesti si tu ceva pe placul tau.

Mult succes, sper ca te-am ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Off off! Greseala asta am facut eu acum 2 ani. Eu am parul nu ondulat, ci cret. Mi l-am indreptat un an intreg, in fiecare zi si mi-am pierdut elasticitatea parului. Dupa ce m-am tuns si dupa ce l-am regenerat cu creme speciale, masti, etc. si-a revenit. Eu te sfatuiesc sa nu te mai intinzi, sa folosesti o spuma profesionala si sa ti-l usuci cu un feon cu difuzor. Madreste-te cu parul tau pentru ca parul ondulat/ cret este cel mai frumos/ atragator etc. Si totusi daca insisti, ti-l poti indrepta cu peria la coafor.

| Iulia_1200 a răspuns:

Dar multi vor sa aiba parul ondulat. e pacat de un par asa frumossad