| TestoasaRoz a întrebat:

Hey! Eu am parul Pufos lipsit de stralucire si as vrea sa il fac sa arate mai bine. Sa fie mai fin mai matasos... nu stiu. Sa arate cam asa: http://www.google.ro/......tp?/imgres 433&itbs=1&iact=hc&vpx=287&vpy=281&dur=238&hovh=208&hovw =208&tx=121&ty=138&ei=3bd2TNOLNMvIswbj152RBg&oei=1bd2TLq 7NZGDswbqkaH7BQ&esq=2&page=2&ndsp=18&ved=1t:429, r:7, s:18&biw=1066&bih=589. Stiu ca e aproape imposibil dar merita sa incerc. Stiti vreun sampon sau balsam ce se gaseste prin supermarketuri care sa isi faca cat de cat efectul? :D

Răspuns Câştigător
| AndyNyappy5 a răspuns:

@SweetyFlower tu ai o problema? fetito daca poti sa raspunzi si sa ajuti, fa`o. ma iau de ce vedeta am eu chef. crezi cumva ca bieber o sa te placa doar pentru ca i`ai luat tu apararea pe un site?! frate sunteti penibile ma jur. daca lumea zice ca bieber e un mucos nesuferit si prost, asta inseamna ca asa e? frate e parerea fiecaruia, ce te bagi uh mare fan? stai in banca ta ca mai ai mult grisulet de mancat.winking
@Raloo, si eu tot Elseve recomand. sau Garnier Fructis.

6 răspunsuri:
| Maria_8895 a răspuns:

Buna! Si eu am avut cam aceeasi problema.si am folosit de la Niveea, balsam pentru stralucire. Arata exact asa: http://www.google.ro/......tp?/imgres r:9, s:0
La mine si-a facut efectul.Succes! Funda?:-*

Răspuns utilizator avertizat
| Eff a răspuns:

Sunt sigura ca nici chiar aia din poza nu are parul ca in poza.

dar. schwartzkopf, nivea si l'oreal sunt cele mai bune

| Anonim_5618 a răspuns:

Cele de la kallos, toate! happy

| Meoooooowww a răspuns:

Auzi domnisoara nu crezi ca vrei cam multe?! eu sunt sigura ca la parul tau nu o sa adauge nici o stralucire niciun balsam sau sampon! cand te`ai uitata ultima data in oglinda? si app nu te mai lua de superstaruri.stiu ca esti asa de geloasa si invidioasa pe ele dar credeam ca multa lume nu vrea sa se vada asat nu? sau u esti anormala? uite ce e dca asa e parul tau si dca mai e si cret sau undulat nu ai ce sa faci! unii oameni se nasc vrajitori nu? ai incercat vreodata sa faci vraji poate asta te va ajutalaughing! ai grija cum vb despre J. B!

| Spanic a răspuns:

Par drept, moale si matasos
Cele mai bune cai spre un par drept, moale si matasos
Cand iti aranjezi parul si mai ales cand il indrepti, sunt cateva sfaturi ce trebuie urmate.
Va vom da in continuare niste pasi de urmat si o scurta descriere a acestora.
Protejeaza-ti intotdeauna parul cand il speli, este important sa ai grija de el, asa ca foloseste un sampon si un balsam de calitate.
Astfel parul va fi mult mai ferit de deteriorare in procesul de indreptare. Foloseste un uscatot de par bun.Investeste intr-o placa de calitate daca vrei ca parul sa stea drept mai mult timp.
Sunt multe produse pe piata care au placile din ceramica si o temperatura reglabila care poate ajunge la 400 de grade.
Majoritatea placilor au si un sistem de a face parul cat mai lucios.
Citeste cu atentie instructiunile si alege-o pe cea care ti se potriveste mai bine.Sunt si alte tratamente de indreptare a parului, pe care le poti alege ca metode alternative.
Tratamentele folosesc un agent de calmare a firului de par, acesta fiind un proces chimic de indreptare folosit de femeile afro-americane de ani de zile.
Procesul schimba structura parului. Acest proces nu este indicat sa il folosesti singura acasa.
Saloanele profesionale o vor face in locul tau.
Sunt diferite concentratii si necesita o analiza a parului tau inainte.
Tratamentul poate costa cateva milioane si dureaza cateva ore. Daca vrei un tratament care sa dureze mai mult, incearca-l pe cel japonez.
Si acesta dureaza cateva ore si este facut doar de saloane, dar rezultatele sunt uimitoare, avand in vedere ca parul va ramane drept pe orice fel de vreme, dupa spalat si in orice situatie.
Parul care va creste, va fi tot ondulat, asa ca va trebui sa faci o noua vizita la salon. Cand urmezi acest proces, asigura-te ca stilistul este profesionist, mai ales ca stie in detaliu procedura si tehnica, lucruri esentiale pentru a nu avea surprize.

Indreptarea parului se poate face acasa sau la salon si poti obtine rezultate foarte bune pe termen scurt sau lung, dar intotdeauna atentie la ce faci, poti deteriora parul pe termen lung. Sper ca te-am ajutat.