| InoTkd95 a întrebat:

Hey. Eu tin foarte mult la parul meu. De curand mi-am cumparat un drot si desi nu sunt genul care sa folosesc placa sau drotul as vrea ceva pentru par care sa nu permita acestor aparate sa imi arda parul. CE imi >recomandati voi ce folositi?

Răspuns Câştigător
| AlexandraCroft a răspuns:

Buna!
Trebuie sa folosesti produse pentru par deteriorat ca asa placa nu o sa iti arda parul si sa-l refaca.
1.Samponul-sa fie pentru par deteriorat in special din musete.
2.Balsamul-tot pentru par deteriorat.
3.Mastile : se ia un albus de ou se bate spuma se adauga galbenusul,se adauca miere, ulei de ricin, zeama de lamaie.
4.Serul pentru fire deteriorate, dupa fiecare spalare pe parul umed.
5.Serul termoprotector -iti protejeaza parul pentru a nu fii ars de placa.
6. Ceara de par-il hidrateaza si il face placut la atingere intrucat accesta actioneaza ca un fixativ si pastreaza parul intreaga zii drept si parfumat.