| Ana_7904 a întrebat:

Hey fetelor, am si eu nevoie de un sfat.Am parul foarte gras si pana acum am incercat foarte multe sampoane.As vrea sa-mi spuneti care este dupa parerea voastra cel mai bun sampon pentru par gras.Nu mai rezist cu parul asta groaznic care mi se ingrasa la mai putin de 2 zile.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și tu cât de des te speli?
Folosește șampon/balsam pentru păr gras/cu tendință de îngrășare, după ce te-ai limpezit bine ultima apă pui oțet de mere și limpezești părul.
Încearcă să rărești spălatul părului cât poți, este unul din factorii care duc la îngrășare.
Pa, pa.

| Ana_7904 explică (pentru Legiuitoarea):

Aproximativ odata la 3 zile

| JustMusic a răspuns:

Pt par gras e foarte bun schuma prospetime de bumbac http://www.google.ro/......tp?/imgres

| Mangustă a răspuns:

Si eu il am gras si folosesc Pantene Aqua Light si de spalat ma spal odata la doua-trei zile aproximativ. Adica Sambata, Marti, Joi, Sambata...

| Azazea a răspuns:

Pai cu cat il speli mai des cu atat mai repede se ingrasa, incearca sa stai o saptamana fara sa il speli, iar apoi la 5 zile, la 4 zile, indicat este sa il obisnuiesti la 3-4 zile.Sampoanele nu ajura sincer, tot se va ingrasa repede, si nu folosi balsam, pentru ca ingrasa si mai tare, sau foloseste doar pe varfuri.

| Deiutza_Deiu_1981 a răspuns:

shauma este bun