| Isabellpink a întrebat:

Hey fetelor :* ati auzit de vreo cura de slabire cu ciocolata amaruie? Daca da imi puteti da mai multe detalii :*? Funda; x:*

Răspuns Câştigător
| FataCuMinte97 a răspuns:

Buna.Da, am auzit de cura de slabire cu ciocolata amaruie si iti voi da un link unde ti se va spune multe lucruri care sa te ajute : Dieta cu ciocolata presupune consumul de ciocolata amaruie si ciocolata neagra, bogate in cacao si antioxidanti care asigura o inima sanatoasa, nu este cancerigena si curata vasele de sange. Cura nu functioneaza cu ciocolata lapte sau alba.

Ciocolata neagra este mult mai nutritiva decat ceaiul negru, vinul rosu sau murele.

Nu trebuie neglijat faptul ca ciocolata ofera o dieta cu calorii multe care trebuie echilibrata prin reducerea valorilor calorice ale celorlalte alimente consumate.

Planul dietei:

Micul dejun

- un pahar plin cu apa fierbinte in care se adauga o lingura cu miere

- fructe proaspete

- cereale cu lapte degresat

Gustari de dimineata

- apa cu lamaie sau fructe

- fulgi de porumb sau cereale

- salata de legume fara ulei

Gustari in timpul zilei

- legume la gratar

- salata de fructe

- fulgi de porumb sau cereale si un baton de ciocolata amaruie

Cina

- paste

- salata de legume

- legume asortate gatite la abur

Cosnuma cel putin 6-8 pahare cu apa pe zi, plata sau minerala dupa preferinte.

Ce este indicat sa eviti in timpul dietei cu ciocolata?

- alcoolul, bauturile carbogazoase, cafeaua

- prajeli

- uleiul, mancarurile uleioase

- alte dulciuri, mancarea sarata, zaharul

4 răspunsuri:
| Mia999 a răspuns:

Ciocolata amaruie te ajuta sa lupti cu foamea

Poate ca nu e tocmai cea mai buna alegere pentru talia ta, dar doua patratele de ciocolata amaruie te opresc sa recurgi la alte nenumarate mici atentii culinare pe care ti le acorzi pe parcursul unei zile.

Conform unui studiu realizat de cercetatorii de la Universitatea Copenhaga, doua patratele de ciocolata neagra, cumuland 50 de calorii, te ajuta sa te simti satula, conform Health.com.

Nu acelasi efect il are ciocolata cu lapte, care pare doar sa-ti deschida apetitul catre alte "gustari".

Motivul pentru care ciocolata neagra are asemenea efecte este acela ca gustul amarui regleaza apetitul, iar cantitatea mare de cacao pe care o contine face digestia mai inceata, dand senzatia de satietate pentru mai multa vreme. mai mult

fundixhappy
sper ca te-am ajutat:X

| Evelina_8773 a răspuns:

Ciocolata amaruie te ajuta sa lupti cu foamea

Poate ca nu e tocmai cea mai buna alegere pentru talia ta, dar doua patratele de ciocolata amaruie te opresc sa recurgi la alte nenumarate mici atentii culinare pe care ti le acorzi pe parcursul unei zile.

Conform unui studiu realizat de cercetatorii de la Universitatea Copenhaga, doua patratele de ciocolata neagra, cumuland 50 de calorii, te ajuta sa te simti satula, conform Health.com.

Nu acelasi efect il are ciocolata cu lapte, care pare doar sa-ti deschida apetitul catre alte "gustari".

Motivul pentru care ciocolata neagra are asemenea efecte este acela ca gustul amarui regleaza apetitul, iar cantitatea mare de cacao pe care o contine face digestia mai inceata, dand senzatia de satietate pentru mai multa vreme. Fundita!happy

| MMihai a răspuns:

Nici un aliment în sine nu îngrașă!
Fiecărui aliment i se asociază niște calorii.
Fiecărei activități i se asociază o pierdere de calorii.
Iar un om are nevoie de un număr de calorii în funcție de ce face și de temperatura în care stă!
Energia o ia din hrană.
Dacă bagă în el mai multe calorii decât consumă pe un timp mai îndelungat, se îngrașă!
Poți mânca și multă slănină, dacă faci eforturi fizice mari și dacă este și frig și să nu te îngrași!
Deci nici o mâncare „ în sine", nu îngrașă, dar suma a ce bagi în tine nu trebuie să depășească sistematic necesarul, că atunci te îngrași!
Deci dacă ești deșteaptă și nu proastă, atunci faci multă mișcare, deci gimnastică și ceva sport!
Asta nu înseamnă că nu poți consulta tabele cu calorii și vorbind cu familia să le explici că tu vreai să mănânci alimente cu un număr mai mic de calorii, cum ar fi fructe și legume șamd!
„„ ati auzit de vreo cura de slabire cu ciocolata amaruie? "= prostie, că poți mânca orice!, condiția este legată de suma caloriilor introduse în corp prin alimentație și de câtă mișcare faci!
Dietele astea sunt prostii!
O dietă bine făcută, pleacă de la vitaminele și microelementele care trebuie să intre în corp și ține seama de vârsta și de afecțiunile persoanei și este făcută de un medic specializat în nutriție și probleme de nutriție.