| lovedenisa a întrebat:

Hey, fetelor ma puteti ajuta cu ceva? Eu vreau sa am parul ondulat dar nu vreau cu placa pentru ca este el destul de ars atu putea sa imi dati niste sfaturi cum sa il fac? Si niste uleiuri de par pentru crestere si de cate ori sa il folosesc? Poooop

Răspuns Câştigător
| R0011 a răspuns:

Uite niste tutoriale pe care le.am incercat si eu. :*

http://www.youtube.com/......ttp?/watch

Pentru cresterea parului poti folosi uleiul de masline sau uleiul de ricin, de cate ori ai timp. Daca stii ca urmeaza sa te speli pe cap, cu vreo 3-4 ore inainte iti aplici uleiul pe par si il masezi cateva minute la radacina, apoi il lasi asa cateva ore. Dupa te speli normal pe cap.:*
Sper ca ti.am fost de ajutor.:D

5 răspunsuri:
| anonima13 a răspuns:

Mai bine folosesti perie rotativa, il poti indrepta foarte usor, sau nmiste bucle lejeretongue

| Lorena_2784 a răspuns:

Parul ondulat in afara de placa doar cu bigudiuri stiu

Iar ulei de par de crestere este ULEIUL DE RICIN este foarte bun. Si eu il folosesc. Trebuie sa iti faci carari prin par si sa te dai pe la radacini. Astepti 20 de minute si apoi te speli pe cap!

Funda?

| lovedenisa explică (pentru Lorena_2784):

Dar,ai putea sa imi spui si cam cat cost uleiul de ricin?

| R0011 a răspuns (pentru lovedenisa):

In jur de 5-7 lei. Il gasesti la farmacie.:*

| ioαnα a răspuns:

Bigudiuri. coditehappy