| Fiona35 a întrebat:

Hey fetelor.Sunt fata și îmi cade părul enorm de mult. Mă gândesc să iau Aspasia, dar am auzit ca după terminarea cutiei îți cade părul și mai mult (mă rog, la uni a mers, la alți nu)
Ați încercat Aspasia? Cum e? Ce efecte are pe termen îndelungat? Îmi recomandați alceva?

Răspuns Câştigător
| MyChemicalRomance a răspuns:

Buna, sper sa citesti tot ce am scris aici. Stiu cum este. M-am confruntat cu aceasta problema de la sfarsitul verii pana prin noiembrie-decembrie. Iti spun de la inceput ca nimic nu functioneaza peste noapte si trebuie sa ai mare rabdare. La mine s-a lasat cu lacrimi multe, pumi de par, chiar si cautat peruci pe internet. In primul rand trebuie sa gandesti pozitiv, sa incerci sa nu te mai strezezi pentru ca asta accentueaza caderea. Primul pas pe care l-am facut a fost sa ma tund. M-am tuns bob ( chiar voiam aceasta schimbare de look asa ca nu m-a deranjat absolut deloc). Apoi a urmat mersul la dermatolog ( am gasit unul foarte bun care m-a m-ai ajutat si in diferite probleme cu tenul). Acolo mi-a recomandat : Aspasia +1 zi - 2 cutii, asta inseamna 80 de pastile. In fiecare zi se ia cate o pastila, eu nu am avut parte de reactii adverse, chiar din potriva, unghiile imi erau mai tari + a ajutat si la par destul de mult. Sampon Alpecin C1 ( are miros mai barbatesc, cu cofeina, se tine 2-5 minute pe scalp si e bine ca la inceput sa te speli cam la 2 zile ). Tratament cu Tonic Capilar de la Dacia Plant( il gasesti la plafar si la farmacii cu 12-13 lei) in amestec cu ulei de ricin sau simplu, tamponezi pielea capului de 2 ori pe saptamana, stai cu el 30 de minute si apoi il speli normal. Asa am scapat eu de caderea parului. Era groaznic, ma vopsesc cam de vreo 4 ani dar nu patisem asa de grav pana vara trecuta, cadea incontinu, se vedea deja diferenta ca nu mai am par... Acum mai cad cateva fire la spalat deoarece folosesc si balsam, in continuare fac de 2 ori pe saptamana tratamentul cu tonicul capilar. Sunt foarte multumita. Sper sa te ajute raspunsul meu. Daca ai intrebari te rog sa mi le adresezi. Bafta happy

2 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Eu n-am incercat, dar am auzit ca ar fi bun samponul Gerovital anticadere http://www.farmec.ro/produse/par/sampon-anticadere-400-ml-553.html (varianta la 400ml e mai avantajasa ca pret fata de cea cu 250ml).

| Fiona35 explică:

Dar Viaderm?