| ZuzyGirl a întrebat:

Hey,fetelor.Sunt in clasa a 8-a si la banchet toate fetele vor vebi cu tocuri.Eu nu stiu ce sa fac,am 1, 76m si singurul din clasa care ma intrece la inaltime e un baiat de 1, 81.Deci ce sa fac,ma simt aiurea,adica toate colegele mele poarta tocuri, iar mie mi-e rusine de inaltimea mea sad

Răspuns Câştigător
| mihaela0205 a răspuns:

Si ce daca celelalte fete poarta tocuri? Tu ar trebui sa-ti iei ceva in care sa te simti bine, pentru ca, iti spun din cele din anii trecuti de la scoala mea. Am avut o colega care si-a luat tocuri la banchetul unei clase si nu a putut sa danseze din cauza lor, pana in momentul cand s-a descaltat.
Iti recomand sa-ti iei ceva in care sa te simti bine, ca daca celelalte au tocuri, pe tine nu te incalzeste cu nimic acest lucru. Si eu am banchetul anul acesta si nu m-am gandit pana acum la tocuri, pentru ca in primul rand nu ma reprezinta si nici nu m-as simti foarte confortabil happy
E decizia ta.

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poftim?
Să fii mândră că ești înaltă, pentru tine nu este un "must have" tocurile, ci un "moft".
La ele este ceva permanent că sunt scunde și aleargă după o înălțime, artificial.
Și eu sunt înaltă și port toc înalt, nu mă interesează restul lumii, eu să mă simt bine.
Acceptă-te așa cum ești.
Pa, pa.

| Lynna a răspuns:

Buna. Si eu eram cea mai inalta fata din clasa ( urmatoarea era cu vreo 3-4 cm mai scunda decat mine), iar anul trecut la banchetul meu eu am fost singura fara tocuri si chiar am aratat mai bine decat majoritatea celor cu tocuri. Nu trebuie sa iti fie rusine, este inaltimea este un atuu. Eu m-am simtit foarte bine, in timp ce colegele mele care nu erau obisnuite sa poarte tocuri pur si simplu abia mai puteau sta in picioare. Poti arata foarte bine si fara tocuri!
Succes si distractie placuta!

| BlackFuneral a răspuns:

Hai,serios? Eu dacă aş fi în locul tău nu mi-ar păsa de ce spun alţii.Îţi poţi lua o rochie decentă şi baleri de culoare deschisă.
Crede-mă e mult mai drăguţ decât o penibilă care nu ştie să meargă pe tocuri.

| ZuzyGirl explică (pentru BlackFuneral):

Asta vorbeam si cu mama mea, sa imi iau niste balerini decat sa stau doar pe scaun fara sa pot sa dansez big grin

| michelia a răspuns:

O sa faci ca si celelalte fete: iti iei si tu tocuri ( nu trebuie sa aiba 15 cm doar) si dupa un timp te schimbi cu ceva mai comod.
Crede-ma, asa se va intimpla cu ( mai ) toata lumea: defileaza doar o ora- doua pe tocuri, fac poze si gata.

| Salluty a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie rusine de inaltimea ta.
Totusi eu mu sunt de acortd cu totcuril deoarece stramba coloana si o sa ajungi sa ai dusreri si sa umbli stramba. Dar asta doar in cazul in care porti mereu tocuri.
Cat despre ce sa incalti la banchet, eu iti zic sa fii frumoasa si sa te simti bine. Nu cred ca cineva se va uita la picioarele tale si o sa incepa s rada si sa te arate ci degetul. Dar nici daca vei fi mai inalta numai prostii ar rade. Eu in locul tau mi-as lua niste pantofiori frumosi, potriviti cu rochia, cu toc mic sau fara toc happy
Sper ca te-am ajutat (Dac da, funda? )

| Railly a răspuns:

1.76 nu este foarte mult. Nu te simti aiurea din cauza inaltimii tale! Cauta doar niste tocuri mai mici!
Te-am pupat!

| ZuzyGirl explică (pentru Railly):

Tinand cont ca eu sunt cea mai inalta, iar cea de dupa mine are 1.70m,mi se pare mult big grin

| LovellyAngel a răspuns (pentru Railly):

1,76 nu ti se pare mult?laughing

| LovellyAngel a răspuns (pentru Railly):

Eu cred ca mai bine sa iti iei niste balerini, sau sandale. Te vei simti mult mai bine. Si eu am 1.72 si eventual imi iau pantofi cu toc destul de mic, nu mai mult de 5 cm, daca se poate numi toc ( oricum nusunt indemanatica si mai sunt si impedicata am incercat odata niste tocuri de 10cm si dupa 2-3 pasi era sa ma pravalesc pe jos...laughing). Dar depinde ce ti-ai ales sa porti.

| lunaamara a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie rusine ca esti inalta. Si eu sunt in aceeasi situatie, dar eu sunt chiar invidiata de colege happy tot ce conteaza este sa te simti bine in pielea ta. Bafta si distractie placuta!

| DeyDancer a răspuns:

Nu ar trebui sa-ti fie rusine, sa fii inalta e un atu. Daca vrei sa fii eleganta da, ia-ti tocuri ( ok nu foarte inaltelaughing ) dar dupa cum stii, tocurile ofera un plus de eleganta. Eu zic sa iti iei tocuri kiss ( un sfatlaughing ia-ti si ceva de schimb!laughing pentru ca la sfarsitul serii nu vei mai putea de picioare).

| ZuzyGirl explică (pentru DeyDancer):

Multumesc de sfat laughing

| BiancaFn a răspuns:

Fii atenta! Alegi niste pantofiori cu toc mai mic, dar care sa surprina prin aspect. Mergi incaltata cu ei la deschidere, iar apoi cand "se incing spiritele" schimba-te intr-o pereche de balerini. Oricum majoritatea fetelor care vor dansa se vor descalta. N-ai de ce sa te simti complexata :*