| anonim_4396 a întrebat:

Hey girls...imi indrept parul de 2 ani cu placa ( nu in fiecare zi) si acum este uscat si se rupe foarte rau.
ultima data cand m-am tuns domnisoara de acolo mi-a spus ca nu este ars parul, decat uscat... mi-a spus sa imi cumpar un ulei pe care sa il folosesc inainte de al intinde cu placa, dar uleiul s-a terminat si parul nu s-a regenerat crying
ce produse imi recomandati sa imi regenerez parul si sa nu mai fie uscat?
fundita

8 răspunsuri:
| loricel a răspuns:

Cel mai bine e sa te tunzi. Odata ce parul s`a deteriorat, n-are rost sa te mai dai cu fel de fel de solutii. Dupa ce te tunzi poti folosi inainte de a`ti indrepta parul cu placa Syoss Heat Protect, este foarte bun.

| LifeFail a răspuns:

Buna.
Un tonic natural pentru par poate fi obtinut prin baterea a doua galbenusuri de ou pana cand se obtine o pasta spumoasa. Apoi maseaza-ti cu aceasta pasta scalpul si parul in intregime si indeparteaz-o cu apa rece. Oul este un produs foarte hranitor, continand 11 elemente nutritive esentiale, vitamina A si vitamina D.
Pe langa folosirea acestor remedii naturale, trebuie sa ai o dieta echilibrata in care sa consumi foarte multe fructe si legume pentru a oferi organismului doza necesara de vitamine si elemente nutritive. Consumul de ceaiuri din diferite plante medicinale este foarte important in mentinerea sanatatii generale.
Stai calma, daca renunti la placa si incepi sa ai grija de parul tau si sa folosesti remedii naturale vei vedea ca o sa se observe rezultatele cat de curand.
Ai incredere!
love struck

| opacatoasa a răspuns:

Eu mi-am distrus parul de la placa in 2 luni... nu vreau sa ma gandesc ce s-a intamplat cu parul tau in 2 ani.Acel ulei nu iti regenereaza parul, doar il protejeaza de temperatura mare a placii. Iti sugerez sa renunti la placa. apoi sa iti tunzi parul cat mai scurt si sa il lasi sa creasca iar. uleiul de ricin te poate ajuta.Cauta pe net diverse masti pentru par. funda?

| ?aby a răspuns:

Habar n-am. Mai bine lasa placa de-o-parte, si spala-te pe cap de mai multe ori pe zi. Cu samponuri mai speciale, si cu ulei da-te in fiecare zi.

NU te mai da cu placa!happy
Daca nu vrei sa ramai doar cu un fir!straight face

Bafta!:*

| Iony_5207 a răspuns:

In primul rand, cel putin 3 luni nu-ti mai intinde parul cu placa. Poti folosi Lotiunea regeneranta cu petroleum de la GerovitalPlant ( http://www.plafar.net/......i4527.html )! :)

| tyna90 a răspuns:

Loricel am cautat syoss heat protect in carrefour si cora dar nu am gasit. sad unde crezi ca as putea gasi?

| getereverv a răspuns:

Bună!
Ca sa iţi poţi îndrepta părul trebuie să îţi ţi de păr. Şi daca vrei să îmi dai şi mie o fundită?
Dacă mă iubesti tu dă-mi multe voturi de rog şi nu fi şi tu ca alţi rea te rog!
Bafta!