| deealove_5589 a întrebat:

Hey Hey!
Vroiam sa va cer parerea:
Am 12 ani si ma machiez, dar nu ma machiez cu fond de ten, creion de ochi, pudra etc si nici nu ma machiez cu culori stridente, ma dau doar cu rimel si fard de pleoape.De obicei ma machiez cu maro, portocaliu, alb etc pentru ca eu am parul saten si ochi caprui.
Ce parere aveti? Adica nu ma machiez cu culori stridente...are ceva daca ma machiez numai cu culori din astea, deschise sau nici cu astea n-ar trebui sa ma machiez?

Răspuns Câştigător
| Minks a răspuns:

Depinde, mie imi plac fetele cat mai naturale dar conteaza ce iti place tie. Daca tu crezi ca te prinde bine, nu vad unde ar fi problema.

6 răspunsuri:
| ptvoi a răspuns:

Cred ca maroul si portocaliul te prind bine.albul nu,,.

| grosumira a răspuns:

Pai...nu conteaza cati ani ai numai sa nu te fardezi cu albastru roz verde etc. Mie mi se pare buna alegerea ta.Asa ca poti continua nu e nico problema numai sa nu te interseze ce spun alti!

| Ciprian a răspuns:

Nu are nimic daca te machiezi.

| BuBuPinkLife a răspuns:

Eu am 11 si ma machiez asa ca nu mi se pare o problema...

| PrincessOfChocollat a răspuns:

Si eu am 12 ani, parul saten, si ochii caprui laughing
Si de asemenea, si eu ma machiezhee hee Sunt bune culorile pe care le-ai ales, nu stiu cum te prinde pe tine machiajul, dar pe mine ma prinde verdele :X Eu de obicei ma machiez cu alb, argintiu, auriu, roz pal si verde deschis...Incerc sa folosesc culori cat mai pale, astfel incat sa nu fie prea strident, dar sa si arate binewinking
De rimel nu stiu ce sa zic...arata fain, dar eu nu il folosesc la varsta mea.

| b342 a răspuns:

Ai alegeri foarte bune sa sti.Sa nu te machiezi cu culori stridente.Fii naturala!winkingMachiaza-te, dar nu foarte des.Eu am 10 ani si mai dau cu creion, pudra dar nu folosesc culori stridente.Am incercat odata si imi statea bine dar, sunt "prea" mik pentru culori d'astea.Depinde si cum arati, de exemplu si eu sunt satena cu ochii caprui dar, cel mai bine ma prind culori mai moarte sau mai finutze. Sper sa te ajutewinkinglove struck love struck.