| alexa_4370 a întrebat:

Hey! Joi merg la o serata si vreau sa ma imbrac cu o fustita cu totul neagra. iar in picioare chiar nu stiu. ma gandeam la niste pantofi cu toc, niste sandale? ce culoare? am parul drept, la varfuri putin odulat. ce sfaturi imi dati sa. i fac parului? big grin dau funda :*

Răspuns Câştigător
| laviniaerg a răspuns:

Atunci cand rochita e neagra, iti poti alege orice culoare la pantofi (numai sa nu fie albi, bej sau ceva deschis ca nu merge) si sa fie cu toc. accesoriile si ele sa fie de aceeasi culoare cu pantofii (poti sa incerci albastru. arata ft bine si se poarta;) ) iar la par. depinde cum e rochita. daca e ceva mai elegant, ai putea sa iti faci un coc ( http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/......tuzesc.jpg ) sau sa iti faci cateva bucle daca e ceva mai lejer. Machiajul vezi sa fie ceva in ton cu culoarea aleasa si sa aiba si ceva negru in coltul ochilor. succes si distractie placuta :*

3 răspunsuri:
| smaranditza a răspuns:

Daca serata este ceva pretentios, pe langa fustita neagra ar fi potriviti pantofi cu toc(sandale cu toc inalt.); dar acestia nu vor fi fff comozi! culoare neagra, apoi o bluza fff fina, iar accesoriile sa fie si ele pretioase, in niciun caz plastic sau altceva asemanator! Grija la ciorapi(dresuri)!
Daca serata este ceva mai "lejera", adica doar o intalnire intre rude sau prieteni, langa fustita neagra ai putea pune un tricou mai sic, accesorii mai zapacite, chiar din plastic, iar incaltamintea poate fi ff comoda, tenisi mai sic, etc, etc! Distarctie placuta.

| alexa_4370 explică:

Serata este intr. un club. iar fusta am zis ca este cu TOTUL