| Ðξєu a întrebat:

Hey! Ma intrebam daca uleiul de ricin pentru cresterea parului chiar functioneaza. Am mai intrebat pe cineva care a zis ca da rezultate dar la unele fete le-a stricat parul de tot si l-a facut sa cada, deci nu prea stiu daca sa il cumpar sau nu. Daca puteti sa imi spuneti si mie din experienta cuiva care l-a folosit cum este si cum se aplica pe par. Ms anticipat! love struck

6 răspunsuri:
| Gabriela2011 a răspuns:

Eu am folosit ulei de ricin si este foarte bun! Dar am folosit pentru par mediu ( asa il am ) 2 linguri de ulei de ricin, 2 galbenusuri de oua si putina zeama de lamaie prima oara o sa iti km kda parul dar nu te ingrijora pentru ca cade cel ars o sa fie in kntitate km mare eu m-am sepriat cand am vz cat imi cade, dar dupa 1 luna mi-a crescut parul si s-a indesit. Eu am tinut 2 ore masca pe tot parul! Si nu costa mult in jur de 2.5 lei la Plafar sticluta mica si sticulta mare 5 lei.

| Catheryne a răspuns:

Eu folosesc ulei de ricin in combinatie cu fiole de Revalid(impotriva caderii parului). Pe mine m-a ajutat ft mult deoarece in urma unei cure de slabire mi-a cazut ft mult parul, dar acum din fericire il am lung si foarte bogat. Bafta! happy

| Charai a răspuns:

Da, din proprie experienta pot sa zic ca chiar ajuta. E foarte bun, intareste firul de par, confera stralucire si ajuta la crestere. Presupun ca acele fete care au avut de suferit de pe urma uleiului posibil sa fi avut alergie la el. Eu m-am dat pe sprancene si gene ctateva luni. Aplicam cu un betisor de urechi. Nu mai am nevoie de rimel de atunci. Din pacate nu iti pot spune referitor la metodele de aplicare pe parul lung, ca presupun ca asta vrei, dar poti intreba la farmacie. Succes.

| foxeye a răspuns:

Uleiul de ricin nu este foarte bun, dar daca vrei incearca samponul Alpecin cu cofeina. Nu este scump si il gasesti la farmacii. Am folosit atat eu cat si alte persoane si a dat rezultate (:

| SmileYasminutzaa a răspuns:

Buna! Este foarte buna si bunica mea foloseste uleiul de ricin si a dat rezultatele foarte bune are un par bogat acum arata foarte bine, costa doar 23 lei cred, ca sa spun cum se aplica trebuie sa iei vata si pui ulei pe el si te masezi prin toate directii, cand e murdara vata se ia alta vata, cand ai terminat de masaj la par iei un prosop si o lasi acolo 3-4 ore, si dupa aia se spala cu sampon de oricare dar nu ai voie sa folosesti balsam pentru ca si bunica mea a facut asa si i s-a facut matreata deci so nu o folosesti si te usuci.Se face de doua ori pe saptamana, tratamentu se termina peste 3 luni.happy Si rezultatul a iesit uimitor.happy

Sper ca te am ajutat.

| ValentinaRotaru a răspuns:

Buna! Asta depinde de ce tip de par ai la diferite tipuri reactioneaza diferit