| TraficantaDeNutella a întrebat:

Hey happy Maine este halloween-ul. va rog imi dati idei cum sa ma costumez, fiindca numai azi am aflat ca trebuie sa ma costumez pe maine. Ceva usor. Plzzz happy

14 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Doctor - putin ketchup rosu pe halat, o boneta alba, o pereche de manusi chirurgicale si o... mai bine nu: fara seringa ca ajung dupa zabrele.

Sperietoare - daca, printr-o minune, gasesc niste paie si crengi in jungla asta de asfalt de-i zice Bucuresti.

Membru KKK - cu un cearceaf alb am rezolvat problema (mai greu cu funia pentru streang... stie cineva sa faca 'nod'? Promit ca il / o plimb pe gratis!)

Cersetor - arunc niste zdrente pe mine si poate am noroc sa fac si bani.

Femeie de serviciu - e si asta o idee (scary, asa-i?). Nu-mi trebuie' decat o matura, un halat, un batic si... cu dres sau fara?

Vrajitoare -,, imprumuti'' o matura de la mamaie, o rochie neagra de la bunica, cizmulite negre, o palarie si... cam atat.

| Mully a răspuns:

Pai ai putea sa iti zbarlesti parul apoi sa-l dai cu fixativ...

| Yoana99 a răspuns:

Daca ai ceva haine mai vechi pe acasa le poti rupe, mototoli, murdari, "insangera" cu ketchup si ai un costum de ZOMBIE. Machiajul il poti alege tu sau poti cauta pe ne, darsa fie infricosator. Cam asta ar fi. Bafta!

| floryroxy90 a răspuns:

Ia-ti urechi de pisica si machiazate cu negru sau maro la ochi si deseneaza cu creionul de ochi mustati si cu fard alb pe obraz si gata si te imbraci cum ai urechile si cum te-ai machiat....parerea mea

| sikket a răspuns:

In vrajitoare ai farduri acasa fatii la ochii un albastru verde da sa se vada pe fata te poti face cu faina da veizi ca pune crema inainte la buze cu luciu sa para rosu si fatii un contur de buze cu negruu desigur poti o rochie scurta cu colanti preferabil rociha neagra si cate ceva rosu sau nu stiu si colanti cum ii ai cizme mai lungi si gata

| alexandrufoc a răspuns:

In fantoma e usor. Iati cearsaf, fai doi ochi si gata. Funda?

| AndraaAnd a răspuns:

Eu maine ma imbrac in zombie... si e destul de usor de facut costumulwinking

| TraficantaDeNutella explică (pentru AndraaAnd):

Hey happy Cam ce folosesti ca sa devii un zombie? plzz raspuns cat mai repede sa ma duc pana la magazin sa imi iau ce imit rebuie si iti dau funda happy

| AndraaAnd a răspuns (pentru TraficantaDeNutella):

Scz acum am vzt mesajul... imi pare rau! Ca sa te imbraci in zombie trebuie sa te machezi pe fata cu negru, sa iti rupi niste dress-uri ( negri sau albi) si sati rupi o bluza pe care o colorezi cu negru, maro si rosu!

| smit89 a răspuns:

Salut..eu de ex cind am avut astfel de sarbatoare mam facut în pisica.ft usor faţa mi-am mascato ca pisica iar costumatia sortici de djins am taiat strampi negri sa aiba multe borţi, o coada din blana am luat-o de la o scurta, si intr-un maiou negru in cap un band. funda plizz

| FlaviusS4 a răspuns:

Fate Mumie, iti iei hartie igienica si gata doar te infasurezi