| Fury a întrebat:

Hey. Mi-am cumparat de la farmacie Zineryt si zice ca dupa ce prepar solutia este valabila doar 5 saptamani. Eu l-am luat doar pentru. cateva cosuri care nu imi mai dispar cu orice mi-as da. Ma gandeam sa amestec jumate din praful ala cu jumate din lichidul ala si restul il pastrez pentru. mai tarziu ca sa nu irosesc tot Zinerytul pentru. 2-3 cosuri. In ce as putea sa le amestec ca trebuie in alte recipente ca sa pastrez restul de pulbere si solutie neamestecate in recipientele originale. Cum as putea face? Aveti idei?
Multumesc

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Pune jumatate de praf intr-o sticluta curata de la un alt medicament, iar solutia (pui doar jumatate de lichid, restul pastreaza-l in al doilea recipient) o prepari in recipient original, ca sa poti pune si acel dop micut, care contribuie foarte mult la comoditatea aplicarii Zinerytului pe piele. Succes!

| apaplata_7449 a răspuns:

Pai daca ai avea o sticluta fix ca aia si doar sa-i pui dopul original de la zinerit...sau daca nu pui intr-o sticluta oare care si cand te dai folosesti vata sau ceva pui putin pe vata si te faci pe fata.Pai vezi ca tu daca ti l-ai luat doar pentru cateva cosulete cred ca o sa te saturi sa tot astepti sa se intample ceva pentru ca zinerytul este un fel de tratament care te scapa de acnee adevarata.vei observa schimbari doar peste vreo 2-3 saptamani asta ti-o spun ca nu dupa prima saptmana sa devi fara sperante. Dar functioneaza intreadevar happy

| freehugs a răspuns:

Fa-o pe toata ca nu se intampla nimic
eu ma dau cand imi mai apar, mai ales inainte de menstuatie.
isi face efectul chiar daac trec 5 saptamani