| iuliamusic a întrebat:

HEY mi s-a pătat penarul cu pix. Pata s-a uscat si nu mai stiu cum sa fac sa o scot ( nu pot sa il spăl) idei?

9 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Cu o carpa imbibata in spirt medicinal.

| Iunona a răspuns:

Vanish sau...eu mi-am patat o data blugii cu cerneala si bunica mea i-a curatat cu o solutie "babesca": jumatate de litru de apa si jumatate de litru de otet, lasi la inmuiat jumatate de ora apoi il speli normal cu putin detergent.

| angemon500 a răspuns:

Pune-l in apa cu dero si lasa-l acolo ceva timp si dupa aia dai si freaca cu clor.

| xBiiaM a răspuns:

Folosește Venish. Pui Venish pentru pete (de haine, de covor orice), pui peste pată, lași un pic la înmuiat după care freci cu o perie apoi il clatesti cu apa si il lași la uscat.

| costin95 a răspuns:

Cumpara alt penar, e mult mai simplu si probabil ca te va costa putin mai mult decat ai da pe toti detergentii enumerati mai sus

| iuliamusic explică:

Nu vreau sa folosesc clor si dau funda la cel ce ma ajuta

| Flambo a răspuns:

Cumpara-ti altul!

| iuliamusic explică (pentru Flambo):

A costat 15€ si e la fel ca genta nu am sa il schimb

| Syana a răspuns:

Pai asta mi s-a intamplat si mie si..mama a folosit clor, apoi detergent Persil Duo Caps si iar l-a inmuiat in clor si acum se mai vede decat foarte putin. Funda?