| CriSSa537 a întrebat:

Hey! Recent am auzit ca deodorantele care contin aluminiu provoaca cancerul la san.Intrebarea mea:Stiti cumva vreo marca de deodorant care nu contine aluminiu si de unde o pot cumpara.Raspunsul cel mai bun primeste fundita.Merci

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Ai auzit gresit! --- nu deodorantele sunt incriminate ci antiperspirantele care contin saruri de aluminiu! Aceste saruri blocheaza activitatea glandelor sudoripare, toxinele se acumuleaza cu precadere in zona imediat apropiata axilelor si de aici probabilitatea mare de aparitie a cancerului la san.
In articolul de aici gasesti marcile de deodorante fara pericol http://www.adevarul.ro/......72701.html
Sau aici ai altele :http://www.cosmeticplant.ro/subcateg/96/Deodorante%20Femei

5 răspunsuri:
| xxDudaxx a răspuns:

Da, Nivea Pure & Natural action, nu contine saruri de aluminiu si mai este unul de la vichy, dar acela nu stiu cum se numeste

| kalibra21 a răspuns:

La cum arati nu iti fa tu griji in privinta astalaughing

| LoveForShania a răspuns:

Buna!
Cel mai bun deodorant din toate timpurile este Rexona.
Nu e vorba de aluminiu sau de alte prostii.
Are si multe ''variante'', fiecare miroase frumos.
Din cele pe care le-am testat eu cel mai mult mi-a placut '' Happy'', cel rosu, si ''Sexy'', cel roz.
Miros super! Si sunt pe baza de 0% alcool, si nu aluminiu deloc.
Nu le-am testat pe toate, dar de fiecare data imi cumpar altul.
Pt ca poate im place mai mult.
Succes! Si sper sa-ti placa!

| CriSSa537 explică:

XxDudaxx mi-am luat si eu din ala azi si nu scria nimic cum ca ar avea aluminiu...ms oricum... kalibra21 esti un nesimtit

| stapanullumii a răspuns:

@CriSSCriSS? de ce e nesimtit ca iti spune adevatul?