| anonima13ruru a întrebat:

Hey TPU!happy Am 13 ani si nu ma inteleg prea bine cu mama mea,ne certam mai mereu si sunt o fire foarte >rusinoasa:"As vrea sa ma epilez inghinal,acasa, dar nu stiu cum.Imi puteti spune cateva metode necostisitore si care sa nu doara.Va rog mult!puppy dog eyes
Va pup!:*:* P.S. Dau funda!big grin

Răspuns Câştigător
| xAmyx a răspuns:

Pai ai putea sa te epilezi cu crema depilatoare ( nu doare deloc ), sau cu bic-ul ( nici cu acesta nu doare ). sau daca nu ai chef sa te epilezi in fiecare saptamana cu ceara ( o gasesti oriunde la magazine dar cu ceara doare mai ales in zona inghinala ).
Sper ca te-am ajutat. happy

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
NU te epila cu lama sau cremă de epilat.
Mergi pe ceară, doare la primele ședințe, apoi gata cu durerea.

Mergi la cosmetică, ești micuță să te faci singură.
Pa, pa.

| Ceriik a răspuns:

Eu mereu ma epilez cu lama de ras. Altfel nu pot ca ar durea prea tare, plus ca e parul prea lung pentru crema epilatoare.

| Florina_6341 a răspuns:

Crema, e mult mai usor si costa dor 15 lei. Sau daca vrei cu lama.