| Annezzzz a întrebat:

Hey TPU!

Am doua intrebari:
1) Eu am am parul decolorat la salon si dupa a fost vopsit dar vopseaua care trebuia sa fie permanenta s-a dus dupa o tura la piscină. Deci, ce pot sa ii fac parului sa fie ca inainte?( eu mi-am decolorat parul la inceputul verii).
2) Cum il pot face sa creasca mai repede?

Răspuns Câştigător
| AliGab a răspuns:

Buna:
1: foloseste o culoare cat mai aproape de a parului tau natural si incearca sa NU te mai vopsesti, altfel o sa ai aceleasi probleme mereu;
2: incearca tratamente naturale pentru cresterea si intarirea parului, o prietena de-a mea imi spunea de o masca ce a dat rezultate din "2 lingurite ulei de ricin, un ou si apa calduta le amesteci in bol si pui pe cap si stai o ora dupa te speli cu un sampon de la plafar".
Evita firele despicate dar, dupa experienta personala, nu te tunde la cateva luni, ci cand vezi ca incepe sa se toceasca parul. Personal, daca ma tund la cateva luni, risc sa raman cu el scurt. Un alt sfat este sa te hranesti sanatos, fara fast food si E-uri prea multe, ceea ce inseamna ca trebuie sa te apuci de gatit big grin. NU lua pastile pentru cresterea si intarirea parului, iar cand te speli la cap maseaza foarte bine scalpul: ajuta la imbunatatirea circulatiei sangelui => crestere mai rapida a parului.
Succes.

1 răspuns:
| Adviceforeveryone a răspuns:

Hello! happy
1. Nu stiu daca prin "ca inainte" te referi la parul tau natural sau la parul tau decolorat si vopsit cu acea culoare...Iti sugerez sa revii la culoarea ta naturala si apoi sa incerci din nou sa te vopsesti (peste ceva timp, nu chiar dupa).
2. Foloseste ulei de ricin la radacini sau ulei de argan. Tunde parul la cateva luni pentru a evita firele despicate. Daca parul e sanatos si e tuns regulat, va creste mai repede.