| Liniuta a întrebat:

happy
Am o intrebare in legatura cu epitalul cu Benzi de ceara rece.big grin
Dupa cat timp creste parul la loc [pe picioare] in general?
Si big grin Dupa ce m-am epilat au aprut acele "puncte" rosii care apar in mod normal dar la mine nu au trecut dupa 2-3 ore ci au ramas aproape 10 orestraight face. De ce? big grin
Fundaa >big grin

Răspuns Câştigător
| dedfgv a răspuns:

De obicei dureaza cam 3-4 saptamani depinde de fiecare persoana in parte.si probabil ai facut o alergie sau aveai pielea mai sinsibil atunci...dar de obicei e bine sa te dai cu o crema calmanta dupa epliare(eu o folosesc pe cea cu galmenele si sunt multumita)

4 răspunsuri:
| SickOfWriting a răspuns:

Eu m-am epilat cu ceara in mai (20) si nici acum nu mi-a crescut parul la loc, eu stiam ca parul creste la loc dupa 2 luni thinking
Cat despre a doua intrebare: depinde de cat de sensibla este pielea ta, de exemplu eu le-am avut doar 1 ora laughing

| zaapalici a răspuns:

Buna1 depinde de organismul fiecaruia...mie de exemplu imi reste in aprox. 2 saptamani. iar in legatura cu punctele nu este nimic grav daaca nu iti trec dupa 10 ore cum ai zis tu. probabil pielea ta este mai sensibila. este o problema daca nu iti trec dupa 2 zile. funda?

| BruneTTe a răspuns:

Depinde de piele, parul creste intre 2 si 4 saptamani.
Ti-au tinut 10 ore pentru ca ai pielea mai sensibila.

| TeIubesC_3871 a răspuns:

Heii' si eu am patit-o odata, e din cauza ca acele ''benzi de ceara rece'' nu sunt tocmai bune pentru pielea ta! big grin :X