| Alexia_4275 a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor. Am parul drept si vreau sa mi-l ondulez. Mi se onduleaza pentru cel mult o ora. Va rog dati-mi sugestii.

Răspuns Câştigător
| criss84 a răspuns:

Ma confunt cu aceeasi problema ca si tine.parul mau e f drept si f greu fapt pentru care nu sta ondulat:). mi s-a recomandat ondularea cu placa. uite cum se realizeaza http://www.divahair.ro/......curt_timp!

6 răspunsuri:
| JuStKid a răspuns:

Punel Pe bigudiuri! fal cu rola cu spuma! incearca fi inventiva!

| iasmina0archie0fan a răspuns:

Am aceeasi problema ca si tine. Parul meu nu sta oricum l-as pune. Nici macar nu sta drept. Insa nu iti recomand un permanent. Mai bine folosesti un fixativ de calitate. Depinde insa si care e metoda prin care il ondulezi: il pui pe bigudiuri sau folosesti un aparat? Eu recomand metoda cu bigudiurile deoarece din proprie experienta stiu ca dureaza si mai mult, iar buclele par mai naturale.
Daca tot nu iti iese accepta-te asa cum esti. Te-ai gandit vreodata cate fete si-ar dori parul tau, sau ca ai un avantaj?

| Lora a răspuns:

Iei o bere iti uzi parul cu ea dupa care iei niste ata mai groasa pe care infasori ziar, iei suvite de par potrivite si le rulezi pe ata aia cu ziar pana sus la radacina, faci fundita la ata si il lasi asa pana a doua zi sa se usuce berea aia din par. A doua zi scoti moatzele din par si gata parul va fi foarte foarte cretz.In felul asta nici nu il arzi ai si parul cretz.Bafta!

| CяﻵsŁﻵηε a răspuns:

Dupa ce iti faci baie,
il usuci putin cu prosopul,
iar apoi aplici spumahappy
funditabatting eyelashes?

| mihaela999 a răspuns:

Daca il faci cu ondulatorul sau cu bigudiuri sa te dai cu bere pe cap si este mai bun ca orice fixativ si sa nu iti faci griji in privinta mirosului deoarece nu persista!

| BubuLina999 a răspuns:

Eu AM parul andulat. natural, mi.ar fi placut mie sa il am drept...
pai iti faci baie si dupa iti pui moate in cap.iei cate o suvita mai droasa de par si rulesi pe o bucata de carpulita sa moate speciale. apoi lasi parul pana se usuca, dai moatele jos si aplici putin fixativ pentru fixare.

pwpici si succes in ondularea parului, sper sa. ti stea asa cum doresti.