| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU!
Cum as putea posta un look pe site-ul LOOKBOOK.nu?

1 răspuns:
| georgiana967 a răspuns:

Pai in primul rand ai nevoie sa iti faci cont, ai 2 variantetime oute loghezi cu facebookul(o sa vezi prin dreapta sus, sign in with facebook)
-sau iti faci cont(dreapta sus, sign up)dai sign up si o sa iti apara o fereastra unde iti scrii e-mailul si parola dorita, o sa fii trimis la un mesaj in care iti spune sa iti verifici e-mailul pentru a valida contul, intri in mailul de la loobook.nu si dai click pe linkul din email,te duce la o pagina cu welcome,dai pana jos si apesi continue scrii parola de mail doar daca vrei dai continue,iti scrii datele pe acolo si iti pui poza de profil,daca doresti,si dai done,acum unde iti apare hot,,new,top o sa fie si post a look,dai pe el dai jos jos i agree sau ce iti apare acolo si acum te duce la o pagina unde iti poti uploada poza,dai submit,bifezi doar daca vrei casuta cu i want to edit... daca dai iti editezi poza daca nu o sa iti apara sa scrii numele lookului, ce ai folosit, dai save changes apoi continue si gata ai look pe lookbook, sper ca ai inteles, e foarte simplu.
iti doresc cat mai multe hype-uri si fani!