Întrebare recomandată | Mimi19 a întrebat:

Cum sa fac ca varfurile mele sa nu se mai inspice asa de repede si asa des.M-am tuns de cateva saptamani si deja am varfurile terminate.Am folosit masti,ulei de ricin in toate combinatiile, in fel si fel de masti dar degeaba.Degeaba il tund ca la putin timp el deja se toceste.O metoda ceva pentru problema asta? :*

Răspuns Câştigător
| GeorgianaZbant a răspuns:

Foloseste un tratament natural cu urzica.Da roade. Daca nu stii cum trimite-mi un mesaj privat si-ti spun.Este super folositor l-am folosit si eu si alte persoane care au fost incantate.

9 răspunsuri:
| callie2 a răspuns:

Folosesti placa la o temperatura prea ridicata; las-o la 180 grade maxim. foloseste protectie termica si fii sigura ca parul e complet uscat. nu te pieptana pe parul ud decat cu un pieptene cu dinti rari. nu freca parul cu prosopul cand e ud. foloseste sampon si balsam pentru par lung(sunt la nivea si pantene) si o masca reparatoare. lasa parul sa se usuce natural. funda?

Răspuns utilizator avertizat
| daniella9805 a răspuns:

Hi, darling:* daca folosesti placxa ai grija sa te dai cu ceva pe par pentru protectie (eu folosesc ceva ulei de la Kallos, ajuta si pentru protectie si face parul mai moale) iar atunci cand folosesti placa aceasta sa fie bine incinsa si sa nu dai de mai mult de doua ori, maximum, pe suvita de par pentru chiar daca tii mai mult placa pe suvita. iar daca te vopsesti, incearca sa nu o faci atat de des. te pupacesc:*

| SunnyDay88 a răspuns:

Cat de des il vopsesti? lasa l vreo juma de an in pace cu tratamentele, tunde l si cam atat... hope for the best

| Mimi19 explică (pentru SunnyDay88):

Nu mi-am vopsit parul niciodatawinking

| Xenya a răspuns:

Daca folosesti placa de par trebuie sa incetezi pentru o perioada destul de indelungata si la fel si cu vopsitul! Poti continua cu masti pe baza de ulei de ricin.Sunt mai mult ca sigura ca asa o sa isi revina parul tau.
O seara placuta!

| Camelisa a răspuns:

Daca ai folosit uleiul de ricin si zici tu ca nu a functionat ceea ce ma indoiesc, foloseste ulei de masline ianinte sa te speli pe par, apoi pe parul umed dupa ce te-ai spalat foloseste serul de par de la avon: http://www.divahair.ro/......es-rev248/
Este foarte bun si miroaseeee superb :D
Numai bine

| serenavand a răspuns:

Iti propun niste sfaturi:Sa nu-ti vopsesti parul; Sa nu ti-l faci cu placa; Sa nu faci aitea tratamente caci ti-l poti strica de tot.La mine parul tot asa era dar matusa mea mi-a cumarat de la farmacie sampun natural. Daca ai rude peste hotare incearca sa le spui sa-ti trimita de acolo.Lucreaza 100%. Sper ca ti-am fost de folos.

| andreeeeaaaaapwp a răspuns:

Tineti parul mereu legat intr-un coc