| rihanna7865 a întrebat:

cum sa scap de cosuri? am folosit zineryt si parca mi s-au mai dus dar mi-a uscat fata si acuma nu vreau sa ma mai dau plus ca acuma mi-au mai aparut niste cosuri rosii aiurea... cum sa scap de ele? dau fundita crying

4 răspunsuri:
| mihaelaalol a răspuns:

-incearca cu argila:Exista odata la farmacie o cutie mica cu pliculete cu argila de la aslavital parca.Pui pliculetul de argila in apa, faci amestec si il aplici.Stai 20 de minute si dupa clatesti bine cu apa.
-Metoda urmatoare te ajuta sa le usuci..Deci pune niste apa fierbinte sau ceai de musetel intr-un castron, stai cu fata deasupra castronului vreo 30 de minute si gata.
-exista de asemenea la avon o crema impotriva cosurilor.Deci era un fel de gel..Il aplicai pe fata, se usca si spalai.

sper ca te-am ajutat!big grin

| vardolnicusor a răspuns:

Pai poti sa te speli pe fata cu ceai de musetel si galbanele, si sa-ti faci comprese... eu asa am scapat de ele happy

| Ioana9913 a răspuns:

Fa si tu infuzii cu ceai de musetel si poti sa incerci sa te dai cu after shafe pentru ca tonifica pielea.