| ioniiiiiM a întrebat:

ieri mi-am luat Gel de curatare exfoliant de la nivea visage, m-am dat de doua ori seara si dimineata... miau disparut punctele negre dar cosurile nu! ba chiar a inrautatit situatia!

Ce ziceti sa-l folosesc in continuare? sau nu?

funda!

Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

Daca pentru puncte negre a fost bun foloseste-l in continuare. Dar ai grija sa nu il mai folosesti in zonele cu cosuri [ in exfoliant sunt particule dure care imprastie puroiul dintr-un loc in altul dar freci pe cos si de aceea ti s-a inrautatit situatia]. Poti sa te dai peste tot cu el dar sa freci numai unde nu ai cosuri.
Si azi iti poti face o masca de miere [ intinzi miere pe toata fata] si iti va calma putin tenul.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Aplică o mască pe bază de acid salicilic înainte de gelul pe care îl aplici!
Pa, pa.

| ioniiiiiM explică:

@pedobear- tu gandesti ce spui, eu am numai 12 ani!

| andrul a răspuns:

S-ar putea sa ai tenul sensibil si de aceea sa reactioneze asa. Oricum pentru cosuri ar trebui sa folosesti un tratament separat care sa le faca sa dispara. Daca ai tenul sensibil gelul probabil ti l-a iritat si mai rau si de aceea ar trebui sa folosesti 2 produse-gelul exfoliant aplicat doar pe punctele negre si un alt tratament pentru cosuri. Sper ca am putut sa fiu de ajutor.

| pedobear a răspuns:

Am auzit ca daca faci sex nu iti mai apar cosuri. Gandeste-te!

| Tzukushi a răspuns:

Citeste aici despre exfoliantele naturale

http://www.sfaturilemariei.com/......-mai-fina/