| viki16 a întrebat:

spuneti-mi va rog o masca naturala de par homemade dau funda!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Prepară o mască pentru păr rezistent în felul următor: amesteci două gălbenuşuri de ou cu două linguri de ulei de ricin, până când preparatul devine un fel de maioneză. Acoperi părul cu o folie de plastic şi lasă masca să acţioneze timp de 20 de minute.
Te pup!

| KaterinaРомановский a răspuns:

Ulei de argan, ulei de cocos, galbenuș de ou, miere, zeama de la lămâie. Le amesteci și stai cu mască măcar 30 min, iar la clătire pui oțet în apă!

| Tzukushi a răspuns:

tratamente naturale, masti pentru par, experienta personala

http://mariabeautytips.wordpress.com/......hidratare/

| UrbanViolent a răspuns:

Am o sugestie la indemana si usoara. Pentreu hidratare, adauga un galbenus de ou, 3 linguri de miere de albine, doua de ulei de masline si putin ulei de ricin. Aplica pe par si pune un prosop pe cap. Asteapta vreo 20 minute dupa care spala-te. Iti hidrateaza parul, am incercat. Poti sa te clatesti pe cap cu ceai din musetel, e antiseptic