| denisamaria12 a întrebat:

Hey TPU.Stiu ca e o chestie prosteasca dar vreau sa va spun ceva.Deci am o prietena care colectioneaza machiajuri si ma enerveaza! Voi ce ziceti de ea? Mie mi se pare o prostie sa colectionezi machiaje!

Răspuns Câştigător
| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Nu stiu, fiecare cu gusturile ei.
Daca le colectioneaza si le foloseste e bine, dar daca nu, se invechesc si nu mai au nicio valoare. happy

Nici eu nu as colectiona, dar...fiecare cu preferintele sale. big grin

4 răspunsuri:
| Șâret a răspuns:

Pluralul de la machiaj e machiaje, nu machiajuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde.Si eu am o "problema" cu cosmeticele si le "colectionez".Ai fi surprinsa sa vezi cate fete "colectioneaza" machiaje si ai fi surprinsa sa vezi si cat de mari sunt "colectiile" unora.
Dar nu inteleg cu ce te enerveaza pe tine tipa ca da ea banii pe cosmetice...

| AngelCrystals a răspuns:

Dc ti se pare o prostie? Multe fete au o colectie de make up.Asta depinde si de varsta.

| KellyGreen a răspuns:

Buna!
De obicei fetele care colectioneaza machiaje sunt si pasionate de make-up. Nu cred ca este problema ta daca ei ii place sa se machieze si colectioneaza. Poate tie ti se pare o prostie dar poate si tu colectionezei ceva si nu spune nimeni ca este o prostie asa ca daca ei ii plac produsele de make-up eu nu cred ca este o prostie. Si sunt enorm de multe fete care colectioneaza machiaje si au colectii impresionante.