| Girl951 a întrebat:

Hey! Vreau ca in seara de revelion sa imi intind parul cu placa si sa imi fac bucle cu ondulatorul.dar nu prea reusesc niciodata. Vreau ca buclele sa fie naturale, mai rasfirate..si as vrea mai mult ca varfuri dar nu stiu cum sad Imi puteti explica? Revelion cat mai frumos si un an nou fericit! happy

5 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Uite aici:
bucle cu placa:
http://www.youtube.com/watch?v=9rvwQelL-dA
bucle cu ondulatorul:
http://www.youtube.com/watch?v=O85aM7-BZqM

| callie2 a răspuns:

Pai daca vrei sa iti faci bucle si zici ca nu iti rezista, nu te mai fa cu placa inainte! Piaptana-ti parul si onduleaza-ti parul in starea lui naturala, asa mai capata textura. Incearca sa lasi varfurile pe afara adica nu le prinde in clama de la ondulator sau daca nu are clama, tine tu in mana varful suvitei. La sfarsit desfa-le tu usor cu degetul si da cu fixativ. Si ca sa para mai natural, nu ondula toate suvitele in aceeasi directie si nu ondula de la radacina. Funda?

| Parkmin a răspuns:

Eu folosesc metoda asta si chiar sta, ...http://www.youtube.com/watch?v=RAPHSAPshJE

| dodo1mik a răspuns:

Pai incearca asa indeti un pic parul cu placa si apoi incearca sa faci buclele tot cu placa ( Rasuceste suvita de par pe codita unui piaptan si aplica placa) sau cu ondulatorul.
La mine functioneaza asa. daca ai da si cu putin fizativ doar de efect ar fi perfect!:*Distractie placuta!

| MicutaRebela a răspuns:

Pentru niste bucle naturale si mai rebele sau rasfirate poti folosi metoda asta (eu am inventat-o si chiar functioneaza ) : deci, iti rasucesti o suvita de par in jurul unui creion, scoti creionul, si pe bucla rasucita, pui placa d3e par si strangi de ea cam 15 secunde, sper sa functioneze happy