| AsteaptaMaDincoloDeMoarte a întrebat:

Hey! Vreau sa imi iau niste pantaloni mai skinny. Am gasit doar pe marimea 40/32. Ce inseamna exact?
Sunt prea largi? Prea stramti?
Mentionez ca am talia de aproximativ 90 cm, inaltimea de 1.71 si aproximativ ( cred ) 70-75 kg.

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Sunt masura americana. In talie (Waist) au 40 inch iar lungimea cracului masurata pe interior (Inseam) au 32 inch. 1 inch = 2.54 cm deci cam 101.6 cm circumferinta in talie si cam 81.28 cm lungimea cracului. Mi se par mari pentru dimensiunile tale, cred ca mai degraba ti-ar veni un 36 nu 40. Ideal ar fi sa ii probezi iar daca ii iei online sa aiba un tabel de marimi ca sa poti face comparatie cu dimensiunile tale masurate.

4 răspunsuri:
| 27Alexa a răspuns:

In solduri cât ai?
eu sunt fata și am înălțimea la fel ca a ta. Când cântăream 70 de kg purtam doar marimea 40 la pantaloni și îmi veneau perfecti.
btw Îmi place numele tău, Bucovina \m/