| anonim_4396 a întrebat:

Hey, vreau sa imi las unghiile lungi big grin. Am 13 ani, bine nu vreau lungi lungi, dar vreau putin peste piele, sa se vada ca am unghii aranjate si putin lungi, nu vreau sa ma dau mare dar vreau s am unghiile lungi si problema e ca le rod si incerc din tot sufletul sa le las dar nu pot, ce sa fac?

4 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Fa-ti o manichiura semipermanenta, unghiile iti cresc mai repede, sunt mai solide si e mai greu sa le rozi cu lacul acela pe ele, poate asa te lasi de ros unghii happy

| Carmen100 a răspuns:

Mai taie din "lungi" că te plictisești. Formulează și tu întrebarea calumea.
Pur și simplu nu ți le mai roade. Mestecă gumă, roade ceva, doar nu-ți mai băga degetele în gură că nu e igienic!

| Cσcσ a răspuns:

Salut!
http://www.eva.ro/......53838.html

Cred ca faza cu guma ar merge :)
Pa!

| Mihaella_Miha_2000 a răspuns:

Incearca sa mesteci o guma in loc sati rozi unghiile! Bafta!