| EsarfaRozZ a întrebat:

Hey! Vreau sa incep sa ma dau cu fond de ten. Nu zilnic, pentru ca stiu ca afecteaza si imbatraneste tenul, dar cam o data pe saptamana, cam asa. Vreau sa imi comand de la avon fond de ten calmant[calming effects], sau ceva de genul asta ii zice. Oare e bun? Si as vrea si o pudra, pentru aplicarea dupa fondul de ten. si ma gandeam tot din brosura avon, la pudra compacta Ideal Shade. Aceea este 35 de lei... oare isi merita banii? e bun? si fondul de ten si pudra? Va intreb, pentru ca v-am spus, nu m`am dat niciodata si nu ma prea stiu.

Astpet cat mai multe raspunsuri si de ce nu, sfaturitongue

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Folosește ceva de calitate, pe bază de alge marine și proprietăți adaptabile!
Gama Vichy ori Federico Mahora.
Pa, pa.

| 10011993 a răspuns:

Eu le folosesc zilnic si sunt foarte multumita!big grin:*

| DakotaRoyse a răspuns:

Tu ce zici, merită bani să îţi strici tenul? Eu spun că nu, dar oricum, faci ce vrea inimioara ta.
Să îţi recomand un produs nu pot, dar am văzut că eşti începătoare la astea, şi-ţi recomand să cauţi pe YouTube videouri cum se aplică fondul de ten, să vezi şi cum se folosesc diferite tipuri de fond de ten.
Btw, dacă ai fond de ten, la ce să foloseşti şi pudră?

| Clauditza21 a răspuns:

Fondul de ten specificat de tine este foarte bun, eu l-am folosit si am fost foarte multumita de el. Apropo, sa stii ca fondul de ten nu dauneaza, ba mai mult, este ca un strat protector impotriva factorilor din mediul inconjurator care ar putea dauna tenului tau.Cat despre pudra nu prea stiu ce sa iti zic.Eu personal nu folosesc, decat foarte rar, dar este buna atunci cand ai un ten mai gras si vrei sa iti matifiezi tenul.Parerea mea este ca ti-ar fi suficient fondul de ten, fara pudra, pentru a avea un aspect natural, nu foarte incarcat. Pupici si succes in alegerea cosmeticelor potrivite!>big grin

| AngieT a răspuns:

Buna! Draga mea, depinde si de varsta. Eu le am, le folosesc de ceva vreme, sunt multumita happy insa daca ai o varsta frageda nu iti recomand nici macar un fel de fond de ten ori pudra. Sunt convinsa ca esti frumoasa si fara ele. Pupici

| EsarfaRozZ explică:

@Alina14 - ti-am dat mesaj cu id meu:* pove pe mess

@AngieT - am 16 ani...big grin, pwpiki:*

@Clauditza21 - si mie mi-au zis 2 prietene ca fondul asta de ten este foarte bun, mda:-s am tenul gras, si de aceea m`am gandit si la pudra.

| Alina14_7933 a răspuns:

Uite. eu te-as putea ajuta. Am o cunostinta care lucreaza in domeniul acesta si ti-ar iesi produsele mai ieftin si doamna si stie ce sa iti recomade pentru tipul tau de ten. Poti sa-mi lasi idu-ul tau si te voi adauga ca sa vorbim mai multe. Crede-ma ca doamna e printre primele esteticiene din Romania. Deci? happy

| morena_4541 a răspuns:

In general produsele de la Avon cica nu sunt bune.eu am un ten cu probleme si dermatologul mi-a zis sa nu ma gandesc vreodata sa ma dau cu ceva pe fata de la avon. dar totusi am incercat cateva chestii de la ei.acest fond de ten de care spui l-am avut.are o textura foarte placuta, nuante frumoase, insa nu acopera bine. daca ai un ten perfect si vrei doar sa uniformizezi nuanta, ti-l recomandhappypudra nu am incercat-o, dar ai grija sa nu-ti iei teapabig grin