| IuliaaandaaaIsbff a întrebat:

Heyi TPU! Ce tip de tunsori sunt cool in 2011? [imagini:*]. Fundaa!kiss;-x

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| ashley26pink a răspuns:

Buna! Nu cred ca ar trebui sa primesti sfaturi despre tunsori de la oamenii care nu stiu cum arati. Cel mai bine ar fi sa te duci la un salon de coafura si sa ii ceri parerea coafezei despre tunsori. Fiecare om are o anumita tunsoare care i se potriveste cel mai bine, acordandu-se cu trasaturile fetei. Sa iti dam sfaturi fara sa stim cum arati, ar fi ca si cum am sfatui o fata cu nasul mare sa isi inrepte parul cu placa (parul drept scoate in evidenta acel defect).

Dar totusi, pentru a nu ramane fara raspuns la intrebare, ai putea incerca sa te tunzi bob, sau daca ti se pare prea simplu, sa incerci un "bob" cu parul mai lung in fata si mai scurt in spate, sau daca vrei ceva mai inedit, ai putea incerca sa te tunzi mediu si sa iti lasi parul din fata urechii, sau mai bine zis perciunii si inca o bucata de par, intr-o parte mai lungi si intr-o parte mai scurti.

Sfatul meu ar fi, ca, in cazul in care nu optezi pentru o tunsoare scurta de tot sau bob, sa nu te tunzi prea scurt, pentru ca e posibil ca vreodata sa vrei sa iti prinzi parul intr-o codita, iar daca e prea cald sau iti vine parul in ochi iti va parea rau.

Sper ca te-am ajutat. :*