| TheQueen a întrebat:

Heyy.Help!
imi rod unghiile si nu stiu cum sa scap de acest tic.va cer ajutorul! am nevoie! mersi

13 răspunsuri:
| RoXxy a răspuns:

Simplu(sau cel putin pentru mine, caci si eu faceam la fel).Fi ambitioasa si iti pui in gand sa nu mai faci aia si te opresti la timp.Gandeste daca vrei cu adevarat sa ai unghiile frumoase.Pe mine m-a invatat mama ca unghiile si mainile sunt oglinda femeii.

| francesca89 a răspuns:

Poarta manu stiui

| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Fa-ti niste unghii french si o sa vezi ca o sa-ti para rau sa le mai rozi.

EU am incercat cu : lichid dinacela amarui si nu am reusit, am incercat cu scoch si nu a mers nu am reusit cu nimic pana sa-mi fac niste unghii superbe iar apoi ma durea sufletul sa le rod si sa le stric puppy dog eyes.

Mult noroc happy

| Lavazza_5427 a răspuns:

Mai bine pixuri decat unghiile. Gandeste-te ca mereu le strici forma. Chiar daca nu faci nimic, cu timpul vei scapa de obiceiul asta. Dar totusi incearca pixuri sau chestii din plastic. Pa pa! happy

| SoranaTQ a răspuns:

Pot spune ca am fost in aceeasi situatie...Eu mi le rod de cand aveam 2 ani si acum am 12 laughing Dar sa trecem la subiect, eu am scapat de acest tic atunci cand am fost intr-o tabara pe la sfarsitul lui Iunie, a fost simplu sa ma las deoarece toate activitaile pe care le desfasuram acolo imi distrageau atentia asupra unghiilor si in felul asta am ajuns sa am niste unghii foarte lungi laughing Si nu vrei sa stii in ce hal aratau inainte laughing) Deci sfatul meu este sa gasesti o activitate sa mai multe activitati placute care sa te faca sa uiti de unghiiwinking Sau de ex. eu imi rodeam unghiile mai ales cand eram nervoasa sau stresata, poate acesta e un factor pentru care ti le rozi si tu thinking Deci incearca sa gasesti cat mai multe activitati care sa nu te streseze si sa te faca sa uiti de unghii happy

| beautyminutes a răspuns:

Ştiu o metodă foarte bună, pe care am testat la un băiat - dacă la el a funcţionat o să aibă efect şi la tine.

Este vorba despre un tratament pentru unghii de la flormar, la un preţ foarte accesibil.

Udne se găseşte, detalii aici: http://beauty-minutes.blogspot.com/......rowth.html

| Cåpåċεl a răspuns:

Buna.
Si eu aveam problema asta exact ca tine.Eu am scapat dandu`mi cu oja pe unghii si apoi cu lac de unghii peste.Sau daca vrei poti sa dai doar cu lac.

| Gabriel1 a răspuns:

Taie-ti degetele.

| Chu a răspuns:

Buna^^
Cand iti vine sa iti rozi unghiile pune pe cineva apropiat tie sa ti spuna intr-un fel in care nu iti place si de fiecare data sa iti faca asa. Poate o sa scapi de tic.
Sper ca te-am ajutat.
Baftaawave

| 30stm a răspuns:

Exista un lac de unghii special care te ustura daca iti bagi unghiile in gura.se gaseste la farmacii, fundita?batting eyelashes

| Noooo a răspuns:

Extensiile cu gel sunt cele mai folositoare. Succes!

| bogdan_6760 a răspuns:

Dati peste mana cand le rozi sau gandeste-te la ce efect are in timp

| lolitas a răspuns:

Probabil problema ta este din obisnuinta din cauza stresului s-au din lipsa de ocupatie.Daca e din obisnuinta poti sa iti iei un lac de unghi care cand bagi unghiile in gura o sa ai o senzatie arzatoare.Daca e de la stres incearca sa te mai calmezi si cand esti suparat vorbeste calm si fa exerciti de inspiratie si expiratie.Iar daca vrei poti si sa iesi pe fereastra sa incerci sa numeri florile pe care le au vecini la ei pe terasa (daca au ). Daca e din cauza lipsei de ocupatie du-te in parc si incearca sa gasesti persoane carora le place ce iti place si tie.Si iesi mai mult din casa daca ai aceasta problema! Sper ca te-am ajutat. Byyyy