| dedeyo12 a întrebat:

Heyy TPU? cum sa fac sa imi creasca parul mai repede? URGENTT! dau fundita... multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Una dintre cele mai mari probleme cand vorbim de parul lung este ruperea, firele scurte ce sunt foarte usor electrizate si varfurile despicate. Parul este expus zilnic unor factori ce dezvolta aceste probleme : modul in care protejezi parul cand dormi, igiena, lipsa vitaminelor, alimentatia inadecvata, stresul.
Parul creste cam 1 cm pe luna si ca sa creasca putin mai repede, poti folosi ulei de ricin de pilda.
De asemenea, te sfatuiesc sa incerci si aceasta lotiune:
http://www.icosmetice.ro/......ament.html
Te pup!

8 răspunsuri:
| TheRecon a răspuns:

Te speli cat mai mult pe cap (in fiecare seara sau de 2 ori pe zi) cresterea parului (si a unghiilor) este sporita de apa. Fundaaa!

| daassh a răspuns:

Eu zic ca sa-i dai timpului timp, alta solutie nu ai, parerea mea stricta, daca te speli de prea multe ori pe cap o sa ti se "unga" parul si vei fi pus/pusa intr-o situatie delicata.Succes!

| Onc_Clauudia_1990 a răspuns:

Nu poti :*! Parul are ritmul lui de crestere. Nu trebuie sa il dai cu nu stiu ce substante! Ai rabdare si iti va creste!happy

| ReViNeMaScAtii a răspuns:

Cu ulei de ricin

| yulya121291 a răspuns:

Revalid sau Ulei de ricin, galbenus de ou si vitaminele A si E, le amesteci pe toate si te dai pe par.

| babypowder87 a răspuns:

Trebuie sa te dai la radacina parului cu ulei de ricin, in 2-3 luni vor fi vizibile rezultatele.

| Tzukushi a răspuns:

Hei, eu folosesc aceste sfaturi!
le poti incerca si tu
te pup

http://www.sfaturilemariei.com/......a-parului/

| AnirozI a răspuns:

Nu știu.cauta pe net