| RaMoNa_3228 a întrebat:

Hi dati-mi si mie niste ideei cum as putea sa imi fac parul de balci am parul lung aproape de fund si mai cret un pic si as vrea niste ideei

Sy sorumea il are trecut de fund roscat si drept ea l-ar vrea cret dar astept niste ideei [ si bineinteles sa imi sp si cum sa le pun il aplicare]
funda pentru 2 cele mai frum rasp
pup astept

Răspuns Câştigător
| Aqua_5605 a răspuns:

Pai...
1. intinzi parul sau il lasi cum vrei
2. il strangi sus astfel: dai parul prin elastic de cateva ori, dar ultima oara numai pe jumate.
3. repeti pasul 2.
4. faci o "gaura" chiar in fata elasticului (dai suvitele la o parte), astfel incat sa iasa ca un fel de "punga".
5. indesi parul prins in coada acolowinking
6. dai cu fixativ
7 adaugi agrafe, eventual o coronita draguta si gata XD

3 răspunsuri:
| unknown a răspuns:

Ce ma zgarie pe creier scrisul tau.Si nu ai de ce sa iti faci parul intr-un fel anume, il tii desprins sau prins intr-o coada.

| Valenttina a răspuns:

Pai,nu stiu,daca ai ondulator,ti'ai pputea face bucle,mai ales daca e lung,sau sa'l intinzi si sa iti faci doar sivite cu ondulatorul. Poti sa intinzi tot parul,si sa iti impletesti multe suvite subtiri:X Pentru sora ta,daca il are peste fund eu zic sa isi faca un coc frumos suslove struck arata foarte bine,si se poate face foarte bine mai ales daca are parul lung+ceva fixativ sa tina, si in jurul cocului ar putea adauga ceva agrafe, oricekisssper ca te-am ajutat.pa-pa

| R_8074 a răspuns:

E un balci, adica. mai mult tiganie. De ce ai vrea sa.ti faci parul? Poate doar sa.l intinzi putin sau sa.l aranjezi ca de obicei dar mai mult de atat.laughing nu ai pentru ce