| raul1037 a întrebat:

Hi TPU, ce fac daca sunt prea scurte atele de la bratarile prieteniei, adica nu le-am taiat atat de lungi, si nu imi ajunge ca sa fac bratara completa?

Răspuns Câştigător
| Keyna a răspuns:

Am avut si eu o problema asemanatoare. Nu stiu daca o sa intelegi ce vreau sa explic. Legi alte ațe de firele prea scurte si continui sa innozi. Cand o sa ajungi la nodul cu care ai legat firele, fa in asa fel incat el sa ajunga pe dos. Strange mai tare firul atunci sau din contra, astfel incat toate nodurile sa ajunga pe spatele bratarii. Apoi continui sa innozi normal, pentru ca acum nu se mai vede diferenta. Daca ai grija cum lucrezi, chiar n-o sa fie nicio problema ca le-ai taiat prea scurte.